Spisovatelé Horkýže slíže

10. ledna 2009 v 22:33 | † |  KašeHorkýže slíže
Slovenská punkrocková kapela Horkýže slíže vrhla na předvánoční trh neobvyklý počin. Knihu s kriminální zápletkou, jejímiž autory jsou sami její členové.
Kniha nese titul Smaragdové oči a Horkýže ji napsali spolu se svým dlouholetým kamarádem Danielem Steel Kvasnicou. "Měli jsme přetlak nápadů, ale hlavně to byly texty, které se nedařilo zhudebnit, proto se odkládaly. Motivace, proč jsme napsali knihu, samozřejmě pramení i z toho, že chceme našim fanouškům dát opět něco nového," vysvětluje lídr skupiny Peter Kuko Hrivňák.
Název knize dala fiktivní kapela, která stejně jako Horkýže slíže pochází z Nitry - její členové se zapletou s místní mafií. Příběh se prý inspiroval skutečnými událostmi a ukazuje, kam až člověka můžou dohnat drogy.
"Osud Smaragdových očí se osudu Horkýže slíže nepodobá, ale duše je společná. Dialogy Smaragdových očí vyšly z úst Horkýže slíže, dávali jsme je dohromady čtyři roky," říká zpěvák Kuko.
Smaragdové oči používají stejnou starou zelenou Volhu a hrají punkovou muziku jako Horkýže slíže. Podoba hlavních postav knihy se členy kapely je prý identická tak na padesát procent, protože pro větší zábavu některé charaktery vylepšili. "Jsou tam příběhy, které jsme opravdu zažili, například když jsme jeli na akci z Nitry do Prahy a až těsně před cílem vyšlo najevo, že jsme se o měsíc spletli," uvedl Hrivňák.
Součástí knižní prvotiny Horkýžů bude i to, co je členům mnohem bližší, tedy hudební nahrávka. Na multimediálním CD najdou čtenáři a posluchači úplně novou píseň Blues zo starej ubytovně.
image
Speciálním hostem na této nahrávce je tour manažer kapely Sex Pistols Neil Stewart McLaren, s nímž se Horkýže slíže seznámili na slovenském letním festivalu Hodokvas.
Frontman Kuko vzpomíná na to, jak se seznámili: "Měli jsme šatnu hned vedle Sex Pistols. Neil tam byl s nimi jako tour manažer, a když slyšel, jak jsem si bluesovou písničku brnkal na kytaru, hned se mu zalíbila." McLaren ve skladbě zpívá anglické části a hraje na kytaru.
Kuko Hrivňák představil knihu Smaragdové oči poprvé na bratislavském mezinárodním knižním veletrhu Bibliotéka. Na pultech knihkupectví bude za cenu necelých tři sta korun k dostání i v České republice. Kapela uvažuje i o filmové podobě příběhu.Zdroj:gambrinus.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama