Leden 2009

Kreativní reklamy na automatech

31. ledna 2009 v 12:51 | † |  Kaše

Tak teda doufám,že i knám do ČR dorazí doba kdy bude více té reklamy kreativní než té obyčejné-nudné:-)Tady Vám ukážu příklad od Firmy:jobsintown.de která je nejvýznamnější online burza práce v Německu, specializovaná na regionální a oborové hledání práce na Internetu.Propagační kampaň " život je příliš krátký pro nesprávnou práci" (Life's too short for the wrong job) vyhrála již mnohé mezinárodní ceny.

Funny reklamky na automatech - obrázek 2
Funny reklamky na automatech - obrázek 3
Funny reklamky na automatech - obrázek 4
Funny reklamky na automatech - obrázek 5
Funny reklamky na automatech - obrázek 6
Funny reklamky na automatech - obrázek 1http://www.jobsintown.de/medien/Werbekampange/jukebox.jpghttp://www.jobsintown.de/medien/Werbekampange/kiddieride.jpghttp://www.jobsintown.de/medien/Werbekampange/softeis.jpghttp://www.jobsintown.de/medien/Werbekampange/Gepaeck.jpg

Hledáte novou práci?Poradím Vám jak číst a porozumět doopravdy pracovním nabídkám

31. ledna 2009 v 11:59 | † |  Kaše

Když po Vás požadují:

 • SŠ/VŠ vzdělání = za všech okolností. Hlavní je, že máme image společnosti plné "vzdělaných" lidí. To, že Vám při písemných pracích napovídal spolužák, je nám jedno.
 • Komunikativní znalost AJ = můžete si být jistá, že to je to poslední, co u nás využijete.
 • Vhodné i pro absolventy = abychom Vám mohli nabídnout co nejnižší plat.
 • Výborná znalost práce s PC = šéf nerozumí počítači a hlavně nechce platit "ajťáka." Buďte si jistá, že každý sebemenší problém s počítačem budete muset řešit vy. Případné následky samozřejmě také ponesete.
 • Dobré organizační a komunikační schopnosti = schopnost organizovat vše po neorganizovaném šéfovi, plus navíc um vyžehlit u dodavatelů, apod. všechny jeho průšvihy.
 • Zodpovědnost a samostatnost = vinu za chyby všech budete mít vy. Přece jste ve smlouvě odsouhlasila zodpovědnost.
 • Schopnost týmové práce = budete držet hubu a krok.
 • Ochotu = hlavní je vaše totální podřízenost. Pro vlastní názor nebo nápad není prostor.
 • Flexibilitu = počítejte s tím, že u nás nikdy neodejdete domů dříve, než o půlnoci.
 • Odolnost proti stresu = je to tady opravdový blázinec.
 • Komunikativnost a empatii = šéf potřebuje psychologa, případně milenku, která pro něj bude mít pochopení.

Nabízíme:

 • Možnost profesního růstu = až budete chtít povýšit, máte možnost. Musíte tak ovšem učinit v jiné společnosti.
 • Zázemí stabilní mezinárodní společnosti = zatím se nám ještě nepodařilo zkrachovat. Co se týká té mezinárodnosti, tak si můžete být jistá, že u nás si budete muset hodně zvykat na rozdíly v kulturách.
 • Zajímavou práci = tato práce je zajímavá pouze pro ty, kteří ji nevykonávají. Proč si jinak myslíte, že se ji tady snažíme takto udat?
 • Pracovní prostředí v mladém kolektivu = u nás panuje rivalita. Zkušenosti starších pro nás nejsou ničím jiným, než nežádanou konkurencí.
 • Školení = budete pod takovým drilem, dokud naší společnosti nepropadnete jako sektě.
 • Odpovídající finanční ohodnocení = to víte, že vám vždy něco vytkneme, aby byl plat úměrný našemu ocenění vaší práce.
 • Mobilní telefon, notebook = ne snad pro vaše osobní využití! Očekáváme od vás, že budete k dispozici 24 hodin denně i když jste právě v bazénu či kině. Počítejte i s tím, že budete na tom vašem vysněném notebooku pracovat i doma po nocích a o víkendech.

BOrec z léta-...

28. ledna 2009 v 9:45 | †

Kraftwerk-"zakladatel" elektroniky-Electropop

25. ledna 2009 v 14:18 | † |  Kaše
Dalším milníkem ve vývoji moderní hudby je podle mne kapela'''Kraftwerk''' (v překladu ''elektrárna'') německá hudební skupina, která významně přispěla k vývoji Elektronické hudby. Byla založená v německém Düsseldorfu roku 1969 dvojicí Florian Schneider a Ralf Hütter ale známější se stala až jako čtveřice spolu s Wolfgangem Flürem a Karlem Bartosem. Florian Schneider, jeden ze zakladatelů, skupinu opustil nedávno v listopadu 2008.

== Historie ==

=== Konec 60. let a skupina "Organisation" ===
V druhé polovině 60. let se na düsseldorfské konzervatoři potkávají Ralf Hütter a Florian Schneider coby studenti. Jak sám Hütter v jednom z pozdějších interview uvádí, oba byli považováni tak trochu za outsidery, a proto si začali říkat Mister Kling a Mister Klang. Oba projevovali zájem o avantgardní umění a hlavně hudbu, a tak spolu s dalšími třemi hudebníky zakládají svou první skupinu Organisation. Dlouho marně hledají hudebního vydavatele, nakonec se jim však podaří sepsat smlouvu s britskou společností RCA a roku 1969 vydávají své první a zároveň poslední album Tone Float. Poté se skupina rozpadá a na přelomu let 1969/1970 Hütter se Schneiderem zakládají svou skupinu Kraftwerk.

=== 70. léta ===
Spolu s Hütterem a Schneiderem ve skupině spolupracují kytarista Klaus Dinger a Andreas Hohmann coby hráč na perkuse. V roce 1970 si Hütter se Schneiderem zakládají a vybavují své Kling Klang Studio v Düsseldorfu. Jejich první eponymní album Kraftwerk vychází roku 1970 a pilotní skladba Ruckzuck se stává oficiální znělkou televizního magazínu ZDF "Kennzeichen D". Jedno z prvních vystoupení měli v Kolíně nad Rýnem 12. června 1971. V roce 1971 skupinu opustí Dinger, Hohmann a dokonce i Ralf Hütter a na jejich místo přichází kytarista Michael Rother a basista Eberhardt Krannemann. Skupinu tedy tvoří trojice Schneider-Rother-Krannemann. V roce 1972 se opět vrací Hütter a skupina vydává album Kraftwerk 2. V této době prodávají svou novou skladbu Autobahn firmě Phonogram za úsměvných 2000 amerických dolarů s pocitem výhodného obchodu. Ke skupině se na krátký čas připojuje Klaus Roeder, hráč na violu a kytaru. V roce 1973 vychází ještě album Ralf und Florian.

Poté skupina vydala první úspěšnou desku Autobahn, která vychází v listopadu 1974. Deska je charakteristická velmi futuristickým zvukem a v době svého vzniku znamenala velký průlom v hudební tvorbě. V titulní skladbě Autobahn "Dálnice" se ozývají zvuky klapnutí dveří od auta, startování motoru a kolemjedoucích aut, které Ralf Hütter nahrával na magnetofon při jízdě po dálnici ve svém Volkswagenu. Skladba je typická vzletnými a roztažnými tóny, čímž je hudebními odborníky považována za předchůdkyni hudebního stylu trance. V průběhu koncertní tour k tomuto albu se ke kapele připojili Wolfgang Flür a Karl Bartos, kteří ve skupině setrvali v letech, kdy zaznamenávala svůj největší úspěch. V květnu roku 1975 obsadila skladba Autobahn 4. místo v britské a 5. místo v americké hitparádě.

Další větší úspěch skupiny přišel roku 1975, kdy vydala album Radioactivity (album) (anglicky Radioactivity), které kromě tématu využití radioaktivní energie vzdává hold objevení a využití rádiových vln. Singl Radio-Aktivität se stal následujícího roku ve Francii letním hitem, přičemž jeho prodejnost se dotkne magické sedmimístné cifry.

Rok poté Kraftwerk přišli s albem Trans Europa Express obsahující stejnojmenný hit, který se po dlouhou dobu držel v žebříčcích hitparád. Byl k ní natočen i videoklip, ve kterém se skupina nechala zcela zjevně inspirovat filmem Metropolis Fritze Langa z 20. let. Z tohoto alba rovněž pochází hit Schaufensterpuppen , kde se Kraftwerk poprvé transformují do podoby neživých figurín.

Roku 1978 Kraftwerk - pobídnuti úspěchem předešlého alba - vydali další studiovou nahrávku Die Mensch Maschine , která obsahuje hity jako
Die Roboter

Neonlichts

nebo ještě známější Das Modell , která o tři roky pozdějí zdolává nejvyšší příčku hitparády. Německá rocková skupina Rammstein vydala v roce 1997 cover verzi skladby Das Modell. Album The Man-Machine spolu s albem Computer World představuje naprostý vrchol tvorby skupiny.=== 80. léta ===
Další album vyšlo až roku 1981] Neslo název Computerwelt. Pilotní singl tohoto alba Taschenrechner- (Pocket Calculator)
byl kromě anglické a německé verze vydán také ve verzi francouzské (Mini Calculateur) a japonské (Dentaku), kterou skupina často zařazuje na svých vystoupeních za verzi anglickou. Na koncertech v Itálii Kraftwerk hrají italskou verzi Mini Calcolatore (někdy nazývaná "Picollo Calcolatore"), v Polsku polskou Mini Kalkulator a v rusku verzi ruskou. Dalšími hity se staly skladby Heimcomputer-(Homecomputer) či stejnojmenná Computerworld, která v roce 1982 vyšla ve zremixovaných tanečních verzích jako singl. Nahrávka rovněž obsahuje singl Computer Liebe (Computer Love), jejíž melodii použila skupina Coldplay do své skladby Talk. Jako B-strana k singlu Computer Love vyšla starší skladba The Model, která obsadila první příčku v britské hitparádě. Stala se tak jediným singlem Kraftwerk, která zabodovala na prvním místě.

Po vydání alba Computer World následovala světová koncertní tour, v rámci které Kraftwerk procestovali celou Evropu (včetně zemí východního bloku Maďarska a Polska, USA, Japonsko a Austrálie. Tour byla pojata velmi propracovaně co se techniky týče. Na pódiu za hudebníky byly promítány videoklipy k jednotlivým skladbám (podobně jako je tomu dnes); Kraftwerk navíc používali malá zvuková zařízení, která posílali lidem v hledišti a ti na ně mohli hrát (jako je tomu v oficiálním videoklipu ke skladbě Pocket Calculator). Computer World Tour byla první koncertní tour od roku 1976 a poslední do roku 1990.

V roce 1983 sice skupina připravovala album Techno Pop, avšak frontman kapely Ralf Hütter - nadšený cyklista - měl těžkou nehodu na kole a zůstal dlouhou dobu v komatu. Skupina měla hotovo velmi málo materiálu, a tak nakonec z připravovaného alba vyšel jen jeden singl pro nadcházející závod Tour de France a rok poté remixy této skladby na samostatném singlu. Jiné prameny však uváděly, že album Techno Pop naopak bylo vydáno, ale pouze v omezené sérii, která byla jen jako promo materiál nabídnuta několika rádiovým stanicím. Faktem však je, že existují demo nahrávky skladeb Techno Pop, Sex Object a The Telephone Call, které se až na posledně zmíněnou objevily na několika neoficiálních kompilacích. Dalším důvodem zpoždění byla změna analogového záznamu na digitální. Proto album vyšlo až roku 1986 pod názvem Electric Cafe. Obsahovalo např. skladbu Music Non Stop, která se stala zakončovací skladbou na koncertech, při níž jednotliví hudebníci odcházeli po svých sólech. Druhým singlem z alba Electric Cafe byl Der Telefon Anruf-The Telephone Call, v němž zpívá hlavní vokály Karl Bartos. Oba singly se umístily na prvním místě v taneční hitparádě USA

Kde je moje kolo!?(Ralf Hütter): první věta po probrání z kómatu způsobeného nehodou na kole, [[1983]]

=== 90. léta ===
V roce [[1987]] opouští skupinu Wolfgang Flür a v roce [[1990]] Karl Bartos. Bartos své rozhodnutí zdůvodnil tím, že mu vadilo "šnečí tempo, s kterým Ralf a Florian připravovali alba a také to, že se dennodenně oddávali na dlouhé hodiny své cyklistické vášni, aniž by skládali hudbu". Bartos měl de facto pravdu - příprava tehdy posledního alba Electric Café zabrala skupině pět let, přičemž časová perioda mezi následujícími alby se ještě prodlužovala.

Po odchodu Flüra a Bartose do skupiny přišel Fritz Hilpert. V roce 1991 Hütter, Schneider a Hilpert remixují a modernizují staré singly skupiny, které pak vychází na albu The Mix. Jde tedy o jakési vylepšené výběrové album. V této době se na krátkou dobu ve skupině objeví Portugalec Fernando Abrantes. Během tour k The Mix se však Abrantes s Kraftwerk rozloučí. Důvodem byla zřejmě vzdálenost mezi jím a zbytkem skupiny, tudíž špatná možnost spolupráce. Další důvod mohl být, že Abrantes zcela nezapadal do "robotické" image skupiny, na koncertech mával lidem a tak podobně. Abrantese můžeme coby robota spatřit ve videoklipu k zremixovanému singlu The Robots z roku 1991. Po něm přichází do kapely Henning Schmitz, s nímž kapela také 30. listopadu 1991 odehrála úspěšný koncert v pražském Paláci kultury a tímto koncertem uzavřeli turné po Evropě k albu The Mix, které zahrnovalo přes 30 zastavení.

Kraftwerk pokračovali v koncertování v menší míře i v letech 1992 a 1993, kdy navštívili Velkou Británii, Benelux, Německo a Rakousko.

Po celá devadesátá léta skupina žádný nový hudební materiál nevydala. Důvodem bylo, že Kraftwerk rozsáhle technicky modernizovali své Kling Klang Studio v Düsseldorfu.

V roce 1996 skupina zprovozňuje své internetové stránky www.kraftwerk.com

Nepovažujeme se za muzikanty, ale za multimediální umělce. Vždy jsme krom hudby dělali výtvarné návrhy. Teď máme k dispozici také synchronizované počítače pro optickou projekci. V 80. letech jsme jednu dobu pracovali v newyorském technickém institutu v oboru počítačové grafiky, takže ji teď také využíváme. Máme textovou grafiku a videa. Děláme opravdu spíš něco jako vizuální hudbu.Prohlásily v roce 1992 KRAFTWERK


Roku 1999 Kraftwerk vydávají třicetisekundový jingle k nadcházející výstavě Expo 2000. Jedná se o slova "Expo dva tisíce", která jsou pronesena hlasem zdeformovaným přes vocoder v anglickém, německém, francouzském, španělském, ruském a japonském jazyce. Tato událost však vzbudila velký rozruch, neboť skupina za tento půlminutový počin dostala 400 000 DM Na podzim tedy skupina vydává plnohodnotný singl Expo 2000. Rok nato vychází singl s remixy titulní skladby.


V roce 2003 skupina zaznamenala poměrně velký úspěch s novým albem Tour de France Soundtracks, se kterým obsadila první příčku v německé hitparádě. Tomuto albu předcházel singl Elektrokardiogramm

vydaný však pouze v promo-verzi. Kraftwerk dokázali, že i 17 let od vydání posledního alba mají světu co říct. Tato deska samozřejmě nedosahuje takového futuristického vizionářství jako desky z konce 70. let, ale i tak představuje důležitý článek v hudební historii, neboť využívá rozvláčných kovových tónů a také ústřední téma nejslavnějšího cyklistického závodu a věcí s tím spojených (životospráva sportovců, sportovní soustředění a využití moderních materiálů a technik v oblasti cyklistiky) působí originálně a neotřele. Záhy vychází i stejnojmenný singl
Tour de France 2003
, ke kterému byl připraven videoklip. Následujícího roku 2004 vychází další singl
Aerodynamik
se kterým skupina udělala strhující vystoupení na předávání cen MTV v roce 2003.
Rok 2004 byl ve znamení světové tour, kdy Kraftwerk uskutečnili více než 60 vystoupení. Kromě celé Evropy koncertovali také v severní a jižní Americe a v Japonsku. 22. května 2004 poctili svou návštěvou i Prahu.

=== Budoucí scénáře ===

Kraftwerk na svém MySpace profilu a oficiálních stránkách ohlásili jedenáct vystoupení na rok 2009. Tour započne v březnu v Mexiku a pokračuje koncerty v Brazílii, Argentině a v Chile. Kraftwerk zde budou předskokany skupině Radiohead. Další koncerty proběhnou v Evropě na staré tepelné elektrárně ve Wolfsburgu v Německu ve dnech 25. až 26. dubna 2009 a 29. května 2009 v rámci festivalu Urban Art Forms v rakouskémWiesenu.

Po vydání živého alba Minimum-Maximum frontman skupiny Ralf Hütter v mnoha rozhovorech uvedl, že skupina má připraveno mnoho nového hudebního materiálu a že je připravena vydat nové album. Zatím však žádné oficiální informace o vydání nového alba nejsou.

Datum vydání remasterované edice alb skupiny nazvané "Der Katalog" zatím nebylo oficiálně potvrzeno. Světlo světa dosud spatřilo pouze malé množství kopií určené pro promo účely.

V roce 2010 skupina oslaví 40. výročí od svého založení.


== Zajímavosti o skupině ==
* Kraftwerk svou tvorbou ovlivnili celou řadu světoznámých umělců, mezi něž patří Depeche Mode, OMD (Orchestral Manoeuvres in the Dark), Human League, Gary Numan a mnoho dalších.
* Na obalu alba Computer World je zobrazen počítač CASIO, byla vyrobena limitovaná edice těchto počítačů, na jejichž monitorech se po stisknutí určité kombinace kláves zobrazil nápis "KRAFTWERK". Firma CASIO také vyrobila kalkulátor s ozvučenými tlačítky. Když byly stistknuty určitá tlačítka v určitém pořadí, bylo možno zahrát melodie několika sladeb skupiny Kraftwerk.
* Roku 1973 skupina vydala singl Kohoutek-Kometenmelodie. Nejenže je tato verze odlišná od obou verzí na albu Autobahn, ale je navíc pojmenována po českém astronomovi Luboši Kohoutkovi, který v březnu 1973 objevil kometu C/1973 E1, která nese jeho jméno.


50 nejzajímavějších budov světa

23. ledna 2009 v 15:47 | † |  Kaše

1. Krzywy domek (Sopot, Polsko)


via: brocha

2. Hundertwasser Building (Darmstadt, Nemecko)

3. Torre Galatea Figueras (Španielsko)

4. Ferdinand Cheval Palace alebo aj Ideal Palace (Francúzko)

5. The Basket Building (Ohio, USA)

6. Kansas City Public Library - (Missouri, USA)

7. Wonderworks (Pigeon Forge, Tennessee, USA)

8. Habitat 67 (Montreal, Kanada)

9. Cubic Houses (Rotterdam, Holandsko)


via: vpzone

10. Hang Nga Guesthouse tiež aj Crazy House (Vietnam)

11. Chapel in the Rock (Arizona, USA)

12. Tančící dům (Praha, Česká republika)


via: jemil75

13. Calakmul building (La Lavadora, The Washing Mashine)(Mexico, Mexico)


via: marj k

14. Kettle House (Texas, USA)


via: y luckyfukr

15. Manchester Civil Justice Centre (Manchester, UK)

16. Nakagin Capsule Tower (Tokyo, Japonsko)


17. Mind House (Barcelona, Španielsko)

18. Stone House (Guimarães, Portugalsko)


via: Jsome1

19. Shoe House (Pennsylvania, USA)

20. Weird House (Alpy, bližšie neznáme)

21. The Ufo House (Sanjhih, Taiwan)

22. The Hole House (Texas, USA)

23. Ryugyong Hotel (Pyongyang, Severná Kórea)


via: Pricey

24. The National Library (Minsk, Bielorusko)

25. Grand Lisboa (Macao)

26. Wall House (Groningen, Holandsko)

27. Guggenheim Museum (Bilbao, Španielsko)

28. Bahá'í House of Worship (Lotosový chrám) (Delhi, India)

29. Container City (Londýn, UK)


via: y Fin Fahey

30. Erwin Wurm: House Attack (Viedeň, Rakúsko)

31. Wooden Gagster House (Archangelsk, Rusko)

32. Air Force Academy Chapel (Colorado, USA)


via: dbking

33. Solar Furnace (Odeillo, Francúzko)


via: f2g2

34. Dome House (Florida, USA)

35. Beijing National Stadium (Peking, Čína)

36. Fashion Show Mall (Las Vegas, USA)


via: b2tse

37. Luxor Hotel & Casino (Las Vegas, USA)


via: wallyg

38. Zenith Europe (Štrasburg, Francúzko)

39. Civic Center (Santa Monica, Kalifornia, USA)

40. Mammy's Cupboard (Natchez, Mississippi, USA)

41. Pickle Barrel House (Grand Marais, Michigan, USA)

42. The Egg (Empire State Plaza, New York, USA)


via: iessi

43. Gherkin Building (Londýn, UK)

44. Nord LB building (Hannover, Nemecko)


via: iterby

45. Lloyd's building (Londýn, UK)


via: ryanfb

46. "Druzhba Holiday Center Hall (Yalta, Ukrajina)

47. Fuji television building (Tokyo, Japonsko)


via: kamoda

48. UCSD Geisel Library (San Diego, Kalifornia, USA)

49. Ripley's Building (Niagarské vodopády, Ontario, Kanada)

50. The Bank of Asia (Robot Building) (Bangkok, Thajsko)


Co takhle zkusit SYNTHPOP?

20. ledna 2009 v 23:17 | † |  Kaše
Poslední dobou se čím dál tím víc vracím co se týče muziky do minulosti a vychutnávám si když najdu nějakou tu pecku o který jsem nevěděl ani že existuje.V těch hromadách starejch věcí co se na internetu daj poslechnout se tu a tam obas objeví nějakej ten skvost kterej stojí za to si poslechnout...A že nejsem svině tak se s váma podělim. A začnem třeba tim SYNTHPOPEM.

Synthpop je žánr ve kterém má dominantní postavení syntetyzátor. Je velmi úzce spojený s érou mezi koncem 70-tých let a první polovinou 80-tých let, kdy byl syntetizátor praktickým a přijatelným nástrojem. Styl vyvinuli hudebníci jako Gary Numan,Ultravox, kteří užívali syntetizátor jako hlavní nástroj a využívali přednosti jeho unikátního zvuku a vybavení.Jen pár muzikantů může být po právu nazýváno legendami nebo průkopníky. Gary Numan mezi ně jistě patří. Jeho vliv přiznávají umělci jako NINE INCH NAILS, Marilyn Manson, FOO FIGHTERS, SMASHING PUMPKINS, BASEMENT JAXX, WU-TANG CLAN, AFRIKA BAMBAATA, QUEENS OF THE STONE AGE, Beck, Damon Albarn, David Bowie a nesmíme zapomínat i na vliv v oblastech hip hopu a techna. Kdo by neznal jeho hit "Cars", který též nahrála kapela FEAR FACTORY.


GARY NUMAN-
I CAN´T STOP


Gary Numan-
CARS


Gary Live in SoběslavCestovní záchod neboli Shit Box

10. ledna 2009 v 22:38 | † |  Kaše

Pokud se bojíte, že by na vás cestou po městě mohla potkat nemilá situce s marným hledáním veřejného WC v momentě urgentní potřeby, pak si můžete dodat jistotu a klid díky Shit Boxu. To je totiž skládací záchod, který sebou můžete nosit opravdu všude!
Shit Box je vyroben z tvrdého kartonu a díky výměnným pytlíkům je možné ho používat opakovaně. V balení je jich dodáváno celkem 10, další si musíte buď dokoupit nebo místo nich použít třeba igelitovou tašku od nákupu z Tesca.
Cestovní záchod Shit Box vás vyjde v přepočtu na nějakých 450 korun. Možná se vám bude zdát na první pohled trochu přehnaná, ale věřte, že až na vás přijde ona "chvilka" a v dosahu nebude žádná toaleta, tak rádi za podobný Shit Box dáte i více.zdroj:engadget.cz

Spisovatelé Horkýže slíže

10. ledna 2009 v 22:33 | † |  KašeHorkýže slíže
Slovenská punkrocková kapela Horkýže slíže vrhla na předvánoční trh neobvyklý počin. Knihu s kriminální zápletkou, jejímiž autory jsou sami její členové.
Kniha nese titul Smaragdové oči a Horkýže ji napsali spolu se svým dlouholetým kamarádem Danielem Steel Kvasnicou. "Měli jsme přetlak nápadů, ale hlavně to byly texty, které se nedařilo zhudebnit, proto se odkládaly. Motivace, proč jsme napsali knihu, samozřejmě pramení i z toho, že chceme našim fanouškům dát opět něco nového," vysvětluje lídr skupiny Peter Kuko Hrivňák.
Název knize dala fiktivní kapela, která stejně jako Horkýže slíže pochází z Nitry - její členové se zapletou s místní mafií. Příběh se prý inspiroval skutečnými událostmi a ukazuje, kam až člověka můžou dohnat drogy.
"Osud Smaragdových očí se osudu Horkýže slíže nepodobá, ale duše je společná. Dialogy Smaragdových očí vyšly z úst Horkýže slíže, dávali jsme je dohromady čtyři roky," říká zpěvák Kuko.
Smaragdové oči používají stejnou starou zelenou Volhu a hrají punkovou muziku jako Horkýže slíže. Podoba hlavních postav knihy se členy kapely je prý identická tak na padesát procent, protože pro větší zábavu některé charaktery vylepšili. "Jsou tam příběhy, které jsme opravdu zažili, například když jsme jeli na akci z Nitry do Prahy a až těsně před cílem vyšlo najevo, že jsme se o měsíc spletli," uvedl Hrivňák.
Součástí knižní prvotiny Horkýžů bude i to, co je členům mnohem bližší, tedy hudební nahrávka. Na multimediálním CD najdou čtenáři a posluchači úplně novou píseň Blues zo starej ubytovně.
image
Speciálním hostem na této nahrávce je tour manažer kapely Sex Pistols Neil Stewart McLaren, s nímž se Horkýže slíže seznámili na slovenském letním festivalu Hodokvas.
Frontman Kuko vzpomíná na to, jak se seznámili: "Měli jsme šatnu hned vedle Sex Pistols. Neil tam byl s nimi jako tour manažer, a když slyšel, jak jsem si bluesovou písničku brnkal na kytaru, hned se mu zalíbila." McLaren ve skladbě zpívá anglické části a hraje na kytaru.
Kuko Hrivňák představil knihu Smaragdové oči poprvé na bratislavském mezinárodním knižním veletrhu Bibliotéka. Na pultech knihkupectví bude za cenu necelých tři sta korun k dostání i v České republice. Kapela uvažuje i o filmové podobě příběhu.Zdroj:gambrinus.cz

Drsnej vtip aneb jak přefiknout kamarádovi dceru.

10. ledna 2009 v 10:28 | † |  Kaše
Přijde Karel na návštěvu k Frantovi, který je na vozíku.
Sedí spolu, povídají si a když už k večeru začíná být zima, Franta Karla poprosí, zda by mu z horního pokoje nepřinesl bačkory.
Ten se ochotně zvedne a jde do pokoje, kde najde dvě Frantovy dcery, 17 a 19 let, jenom v kalhotkách.
Zálibně se na ně podívá a na jejich otázku, co tam dělá, jim odpoví: "Váš otec mi řekl, že vás mám přefiknout."
Obě se na něj vyděšeně podívají a říkají: "To určitě není pravda, to by náš tatínek nikdy neřekl."
"Tak vy mi nevěříte?", ptá se Karel. Otevře okno a zavolá: "Franto, obě?"
Zezdola se ozve: "Jo, jo, Karle, obě!"

No doprdele!!Pro ty kdo tuší co je tento pán zač....

9. ledna 2009 v 5:47 | † |  Kaše
Myslim si že mu tvrdil že je z německa...

Za pokus o vraždu kvůli hajlování půjde mladík na 12 let do vězení

5. ledna 2009 v 21:41 | † |  Kaše
Tak jak mnozí z Vás komentovaly článek Strakonice chybělo málo tak případ už byl u soudu a mládenec který hajloval a podobal muže ve Strakonicích si odnesl 12 let proti kterým se na místě odvolal....Více níže:


Obžalovaný Lukáš Vorobel před senátem českobudějovického krajského soudu, který se 5. ledna zabýval pokusem o vraždu ve Strakonicích.
Obžalovaný Lukáš Vorobel je podezřelý z pokusu o vraždu ve Strakonicích. Dvaadvacetiletý muž v květnu okřikl skupinku mladíků kvůli hajlování a volání rasistických hesel. Vorobel ho bodl nožem do krku, napadený po útoku ochrnul.
České Budějovice - Dvacetiletý Lukáš Vorobel půjde za pokus o vraždu na 12 let do vězení. Dnes ho tam poslal českobudějovický krajský soud kvůli incidentu, který se odehrál loni v květnu. Vorobel spolu s kamarádem Martinem Vachtou měl hajlovat a provolávat rasistická hesla. Jakub Štěrbík je okřikl, načež se po něm Vorobel ohnal a pobodal ho. Mladík po útoku ochrnul a i po několikaměsíční rekonvalescenci má zdravotní problémy. Rozsudek není pravomocný, protože Vorobel se okamžitě odvolal.
Předseda Senátu Roman Bárta zdůraznil, že Vorobel napadl Štěrbíka zákeřně zezadu. Pokud by navíc nůž směřoval jen o centimetry stranou, napadený by útok nemohl přežít. Bárta při odůvodnění rozsudku kladl důraz i na společenskou nebezpečnost antisemitských a neonacistických výroků. "Za druhé světové války bylo vyhlazeno šest milionů Židů. Pokud to někdo obhajuje a propaguje, byť jen slovně, je to odpudivé a zavrženíhodné chování," uvedl Bárta.
Dvaadvacetiletý Vachta půjde za pokus o ublížení na zdraví do vězení na tři roky. Podle obžaloby pořezal Štěrbíkova kamaráda, který chtěl útoku zabránit. Soud Vachtu potrestal i za nedovolené ozbrojování, protože policie u něj doma objevila nelegálně drženou pušku s náboji. Podle obžaloby 10. května vykřikovali Vorobel a Vachta na křižovatce ulic Ellerova a U Náhonu hesla "Sieg Heil" a "Židi do plynu" a zdvihali pravici. Oba se proto zpovídali i z propagace hnutí potlačující práva. Kromě extremistických projevů na veřejnosti také mají na těle nacistické znaky - Vachta má například vytetovaný symbol SS a Vorobel vypálený hákový kříž.
Vorobel už dříve hajlování popřel, útoku nožem litoval. Odvracel prý jen podle něj bezdůvodné napadení Štěrbíkem. "Bylo to zkratkovité jednání, které si nedovedu sám vysvětlit," uvedl Vorobel. Byl prý opilý. Proč nepomohl zraněnému muži, kterému by bez zásahu lékařů hrozila smrt, před soudem zdůvodnit nedokázal.
Štěrbík: Na rasismus jsem alergický
Štěrbík vysvětlil, že je na podobné extremistické projevy alergický, a proto proti hajlujícím mladíkům zasáhl. "Udělal bych to znovu. Ale kdybych věděl, co se mi stane, tak tam asi nepůjdu. Protože to za to nestálo," řekl novinářům Štěrbík. Přestože první prognózy jeho zdravotního stavu nebyly příznivé, znovu se začal hýbat a s bolestmi i chodí. Kvůli špatné motorice ale nedokáže psát.
Zmocněnec poškozeného požadoval pro Štěrbíka odškodné tři miliony korun za bolestné a ztížení společenského uplatnění. Oběma obžalovaným hrozilo dohromady až 20 let vězení.
Mladíci měli byt zaplavený nacistickými symboly
Soudní znalec Zdeněk Zbořil se také podivoval nad předměty, které policisté zabavili při domovních prohlídkách. "Je to největší soubor materiálů, který souvisí s neonacismem, dokonce i s nacismem. To sběratelství, kterým se asi hájí, hraničí s nějakou posedlostí," podotkl Zbořil. Normální člověk si prý nezaplní byt téměř 1200 předměty, které souvisejí s neonacistickou ideologií. Takový jedinec podle něj těmto myšlenkám zcela podléhá, nebo je duševně vyšinutý.
Nejvíce předmětů zajistili policisté u Vachty. V jeho bytě našli například polní čapku člena SS či zbraň, jakou používali členové SS a wehrmachtu. Vlastnil i repliku nože Hitlerjugend a fotografie, které měl uloženy v počítači, ho také zachycovaly při hajlování.

Zdroj:ČTK

No doprdele to je Leftfield!

3. ledna 2009 v 11:15 | †
To je přeci jedna z guru kapel který jsem sehnal po dlouhém schánění a tak Vám jí sem taky dávám ať z ní něco máte...TAková trochu relax

Rok 2008 v antifašistickém duchu

1. ledna 2009 v 21:44 | † |  Kaše
Rok 2008 pro nás nezačal zrovna nejšťastněji. Jeho příchod byl spojen s bolestivou ztrátou. Rukou neonacistického vraha padl antifašistický skinhead Honza Kučera. Rozloučit se s ním přišlo několik stovek přátel a antifašistů, v mnoha evropských městech proběhly akce solidarity.
Honzovu památku připomínají webové stránky nezapomeneme.antifa.cz a jeho oblíbené zahraniční kapely ho při svých vystoupeních u nás nikdy nezapomněly připomenout.
Honza navždy zůstane v srdcích antifašistů a antifašistek.
Začátek roku 2008 byl také ve znamení nacistické provokace Václava Bureše, který chtěl uspořádat pochod kolem plzeňské synagogy. Po mohutném odporu veřejnosti se nakonec rozhoupal plzeňský primátor a pochod zakázal, avšak pozdě, jak později potvrdil soud. Plzeňané byli i přesto odhodláni proti neonacistům veřejně vystoupit. Antifašistická akce (AFA) se rozhodla, že sama nic iniciovat nebude, naopak nechá iniciativu na místních a jejich akce pouze podpoří. Nakonec se 19. ledna v Plzni sešlo jen několik vydatně opilých neonacistů vyřvávajících "Národní odpor". Svůj odpor k neonacistům přišlo ve stejný den před synagogu vyjádřit přes 1000 lidí.
Druhé kolo naplánoval Bureš na 1. března. Do Plzně dorazilo necelých 200 neonacistů, které u synagogy vypískalo přes 400 lidí, jimž úřad protest proti neonacismu oficiálně zakázal.
Václav Bureš se ukázal být zároveň členem ODS. Čekalo ho vyloučení ze strany a následovala další odhalení, například Štěpána Sládka rovněž z ODS v Plzni. Podařilo se také upozornit na iniciativu D.O.S.T., pod níž se vedle neonacistů podepsali také někteří z politiků vládních stran.
Doposud největší akcí neonacistů se měla stát prvomájová akce pod záštitou Dělnické strany (DS), kde se také prvně měly objevit údajné Ochranné sbory DS v roli pořadatelů.
Před antifašistickým hnutím vyvstala otázka, jak reagovat na klasickou nacistickou provokaci v den, kdy si připomínáme památku chicagských anarchistů a s tím spojený svátek práce. Minulé dva roky proběhly pokusy o blokádu nacistických pochodů, nyní se AFA rozhodla změnit strategii a uspořádat něco jiného než klasickou kontra-akci. Odpovědí na prvního máje tedy byl festival spojující zábavu s antifašistickými a anarchistickými myšlenkami, na nějž byl vstup zdarma a každý si mohl vybrat s bohatého programu. Festivalu proti rasismu se zúčastnilo kolem 3000 lidí.
V květnu došlo k incidentu, kdy ve Strakonicích Jakub, mladý muž z nedaleké vsi, okřikl hajlující neonacisty.
Za to si vysloužil nožem do krku, což vedlo k poranění míchy a vážné hrozbě trvalého ochrnutí. Členové a členky AFA neváhali a během krátké doby Jakubovi věnovali 40 tisíc na pokrytí části nákladů spojených s léčbou. Nejhorší prognózy se naštěstí nepotvrdily a Jakub dnes opět chodí, i když následky útoku si ponese ještě dlouho.
Spolupráce neonacistů a Dělnické strany se nadále prohlubovala. Nebylo tedy divu, že mnohde kandidátky DS do krajských voleb tvořili převážně neonacisté. Na webu antifa.cz se během krátké doby objevily profily těch nejznámějších na Vysočině, v západních Čechách, v krajích Zlínském, Středočeském, Moravskoslezském, Ústeckém a Jihomoravském.
Podařilo se také okamžitě odhalit útočníky na rokycanský bar Ural z nově založené skupiny Autonomní nacionalisté Plzeňsko. Nakonec však za evidentně rasově motivovaný útok dostali jen jeden podmínečný trest a několik trestů veřejně prospěšných prací.
Asi největším a nejnebezpečnějším vystoupením neonacistů v roce 2008 byly dva bezprecedentní pokusy o rasistické pogromy na Litvínovském sídlišti Janov. Neonacistům dodala odvahy skutečnost, že někteří z janovských obyvatel jim vyjadřovali svou podporu. AFA se nejprve pokusila o definování příčin janovského problému a následně se rozhodla pro svolání veřejné demonstrace "proti rasistickým pogromům, proti sociálnímu vyloučení, za důstojný život pro všechny." Té se 13. prosince v Praze zúčastnilo asi 800 lidí.
V samotném Janově začali koncem roku působit litvínovští anarchisté a anarchistky.
AFA během roku zorganizovala několik pietních akcí. 8. května na výročí konce 2. světové války uctili antifašisté a antifašistky památku bojovníků proti nacismu na několika místech Čech, Moravy a Slovenska. V Praze byli vzpomenuti parašutisti, kteří provedli atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Aktuálně jsme si také připomněli smrt mladého řeckého aktivisty Alexandrase Grigoropoulose a vyjádřili solidaritu řeckým antiautoritářům.
3. října se konala za účasti mnoha zahraničních návštěvníků slavnostní vernisáž výstavy "Oběti neonacismu po roce 1989 v ČR", , kterou připravili vysokoškoláci a AFA ve spolupráci s Památníkem Lidice. Výstava měla trvat do konce roku. Jelikož je však o ní zájem, budete ji moci navštívit ještě v prvních měsících roku 2009.
161 Crew "dovezla" na naše pódia zahraniční kapely, které dávají jasně najevo své antifašistické postoje. V březnu to byli v Praze a Bratislavě španělští Non Servium, začátkem října zas stovky fanoušků potěšila kapela Loikaemie z Německa.
Vedle toho se konala během roku více jak stovka koncertů a akcí, jejichž pořadatelé přijali za svou kampaň Good Night White Pride. Potěšující také je, že tato kampaň se úspěšně rozšířila i za hranice hard core scény, kde byla iniciována.
Během roku 2008 vyšla tři čísla zpravodaje Antifa News a byly vytištěny desetitisíce samolepek, z nichž ty neúspěšnější byly z kolekce "...víc než národ".
Neopomenutelný je také antifašistický street art, který se objevuje v ulicích mnoha měst. S propagačními materiály AFA, plackami, novými tričky, vlajkami apod. jste se mohli setkat na mnoha letních festivalech či kulturních akcích během celého uplynulého roku.
Nedílnou součást činnosti AFA tvoří také přímé neveřejné akce. Probíhají de facto po celý rok a nejden neonacista již ví, co si pod nimi má představit.
S potěšením musíme konstatovat, že antifašistické hnutí se slibně rozrůstá. Nebezpečí plynoucí z rasismu, fašismu a neonacismu je stále přítomné, a proto je potřeba nadále budovat silné hnutí, které proti tomu bude aktivně vystupovat, a zároveň hledat a spoluvytvářet cestu ke společnosti bez jakýchkoliv forem útlaku a diskriminace. Je nutné také zdůraznit, že během roku se konala též řada antifašistických akcí mimo AFA. Jsme za to rádi. AFA nemá monopol na antifašistickou činnost a ani o nic takového neusiluje.
Na závěr roku 2008 bychom rádi poděkovali všem, kteří byli ochotni cokoliv udělat v boji proti útlaku, ať již ze strany neonacistů, státu či kapitalismu; všem, kteří se svou vůlí a činy snaží rozšiřovat obzory svobody. A do roku nového chceme všem antifašistům a antifašistkám popřát hodně síly, energie a úspěchů. NO PASARAN!


Autor: Antifa.cz

New Year 2009 Party Brandlín Mordor attack Vol.II

1. ledna 2009 v 12:59 | † |  Kaše
Přítomni byly Sarah Conorova,Majk TAjsn,Mič bjůkenen a čegevara a ORGI.