Krvelační extrémisté

2. dubna 2008 v 20:09 | Don chuan de kantáre moooc |  Co nás překvapilo


V některých médiích se rozjela po sobotě hysterie, označující antifašisty za "krvelačné extrémisty.Podívejte se však na zaznamenané oběti rasistického násilí od roku 1990 (a to jen v ČR) a odpovězte si sami na otázku, kdo je tady krvelačný?!Pár týdnů před 10.11.2007 byli antifašisté v médiích za odhodlané občany, ale již den po sobotě jsou za "krvelačné extrémisty"? Ale no tak, co to je za dvojí metr?! :-)

Zde je přehled obětí rasových útoků od roku 1990.
Turecký občan, Plzeň, 7. června 1990
Kolem půl desáté hodiny večer si skupina třiadvaceti skinheadů spletla tureckého státního příslušníka s Romem. Byli ozbrojeni řetězy, noži a tyčemi. Napadený muž podlehl bodné ráně do hrudníku. Pět pachatelů dostalo tresty od 4 do 9,5 let.
Emil Bendík, Lipkov, 23. února 1991
Ke konci února 1991 se v Klatovech uskutečnil třídenní pogrom na romskou rodinu. Několik Romů utrpělo těžká zranění, jednadvacetiletý Emil Bendík byl v Lipkově na Domažlicku ubit k smrti. Deset obviněných bylo 19. března 1993 odsouzeno k nepodmíněným trestům odnětí svobody v délce trvání od šestnácti měsíců do sedmi a půl roku.
Josef Sztojka, Hradec Králové, 10. srpna 1991
Do místnosti Klubu romské iniciativy v ulici bratří Čapků vhodila skupina skinheadů cihlu. Za nejasných okolností byl smrtelně zraněn dvaapadesátiletý Rom Josef Sztojka. Případse řešil jako přestupek.
Radek Rudolf, Jičíněves, 28. srpna 1991
Dvaadvacetiletý skinhead Petr Krnáč v opilosti brutálně zabil šestiletého Radka Rudolfa. Pachatel chtěl po činu ještě zapálit dům, v němž žijí Romové. Krajský soud ho odsoudil 20. května 1992 k 17 letům vězení v třetí nápravné skupině a uložil protialkoholní léčení.
Juraj Šarközy, Čerčany, 11. listopadu 1991
Jiří Přibyl zabil v Čerčanech (okres Benešov) šestatřicetiletého Roma Jura je Šarközyho. Jiří Přibyl dostal za vraždu deset let.
Karel Balogh, Jílové u Prahy, 8. srpna 1993
Tři útočníci napadli na diskotéce Roma Karla Balogha, kterého jeden z útočníků pobodal do hrudníku boxerem s vysouvacím nožem. V důsledku tohoto zranění Karel Balogh zemřel. Útočník Zdeněk Šembera si za to odseděl 11 let ve věznici s ostrahou.
Jiří F., Praha, 22. září 1993
Dva skinheadi surově ho napadli osmatřicetiletého Jiřího F., který s nimi předtím diskutoval v restauraci, protože nesouhlasil s jejich rasistickými názory. V důsledku zranění Jiří F. na místě zemřel. Městský soud v Praze odsoudil oba obžalované k trestu odnětí svobody v trvání 20 let do věznice se zvýšenou ostrahou.
Tibor Danihel, Písek, 24. září 1993
V řece Otavě utonul sedmnáctiletý Rom Tibor Danihel, který s dalšími třemi Romy skočil do řeky ze strachu před skinheady. Ti po nich házeli kameny a nenechali je vylézt, svědkům bránili v přístupu k vodě, aby Romům nemohli pomoci. Po dlouhých průtazích byli v roce 1997 tři pachatelé odsouzeni k trestům v rozmezí 7 až 8 let.
Tibor Berki, Žďár nad Sázavou, 13. května 1995
Asi hodinu před půlnocí vnikli čtyři skinheadi do domu maďarské romské rodiny Berkiových. Majitel domu, třiačtyřicetiletý Tibor Berki, se snažil bránit a jeden z útočníků ho opakovaně udeřil baseballovou pálkou do hlavy. Tibor Berki po převozu do nemocnice zemřel na krvácení do mozku. Vrah dostal 13 let, V rozsudku soudce JUDr. Ivo Kouřil uvedl, že pachatelé nemohli napadnout rodinu Berkiových pro jejich rasu a národnost, protože Romové jsou stejné indoevropské rasy jako Češi.
H. E. Abdelradi, Praha, 8. listopadu 1997
Skinheadi Jan Schimperk a Petr Zborník napadli okolo půl třetí v noci na diskotéce v ulici Biskupcova dva Súdánce. Jednoho muže dvakrát bodli do břicha, ten na následky zranění zemřel. Druhému Súdánci skini přeřezali šlachy na ruce. Vrah dostal 13,5 roku.
Helena Biháriová, Vrchlabí, 15. února 1998
Tři skinhheadi - Petr Klazar, Jiří Neffe a František Kulhánek - srazili na zem Romku Helenu Biháriovou, bili ji a kopali a potom ji srazili do Labe. Tělo Biháriové bylo nalezeno až po dvou dnech pátrání. Pachatelé si za svůj čin dseděli od 1 do 6 let.
Milan Lacko, Orlová - Lutyně, 17. května 1998
Skupina skinheadů napadla tři Romy, kteří se po půlnoci vraceli z restaurace U Málky. Čtyři ze skupiny mladíků začali bít a kopat čtyřicetiletého Roma Milana Lacka. Zůstal ležet na silnici a několik minut poté ho přejelo auto. Případ byl vyšetřován jako pokus o těžké ublížení na zdraví s rasovým motivem.
V prosinci roku 2000 byů ke 3 rokům vězení odsouzen Petr Domes, který zkopal Lacka. Jeden rok dostal David Jureczka, který hodil na jeho dceru pivní sklenici. Další dva skinheadi a ridič osobního auta, policista Telega, byli odsouzeni podmínečně.
Ota Absolon, Svitavy, 20. července 2001
V noci z 20. na 21. července ubodal na diskotéce ve Svitavách dvaadvacetiletý skinhead Vlastimil Pechanec místního třicetiletého Roma Otu Absolona. Vyšetřovatel obvinil útočníka z vraždy s rasovým podtextem a okresní soud jej vzal do vazby. Pechanec byl v době útoku trestně stíhán pro napadení dvou anarchistů v České Třebové, kterého se dopustil v listopadu roku 2000. Od roku 1996 byl Pechanec již třikrát odsouzen za násilné trestné činy, výtržnictví a podporu a propagaci hnutí směřujících k potlačení práv a svobod občanů. Za rasově motivovaný čin si Pechanec vyslechl rozsudek - odnětí svobody na sedmnáct let.
Zdroj:antifa.cz,týden.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Poncza Poncza | 3. dubna 2008 v 13:52 | Reagovat

já bych na ty nácky vzal klacky, nebo líp hummera

2 pbt pbt | 4. dubna 2008 v 0:17 | Reagovat

eh... technická... a ti pachatelé... nebyli to náhodou neonacisti a ne skinheadi?

3 šídlák šídlák | Web | 4. dubna 2008 v 5:17 | Reagovat

Technickou směřuj na www.týden.cz to je zdroj ze kterýho jsem čerpal

4 matejs matejs | 11. dubna 2008 v 13:42 | Reagovat

thýjo??? takovej dotaz.. za takovou brutalitu co sem četl.... naky nizky tresty nee???

5 petr petr | 3. října 2010 v 20:38 | Reagovat

Emil Bendík, Lipkov, 23. února 1991
Ke konci února 1991 se v Klatovech uskutečnil třídenní pogrom na romskou rodinu. Několik Romů utrpělo těžká zranění, jednadvacetiletý Emil Bendík byl v Lipkově na Domažlicku ubit k smrti. Deset obviněných bylo 19. března 1993 odsouzeno k nepodmíněným trestům odnětí svobody v délce trvání od šestnácti měsíců do sedmi a půl roku.

meli byste vedet co tomuto incidentu predchazelo, byl to jen vrchol ledovce v podobe pomsty, nechci to omylostnovat ale nekdo musel v klatovech udelat poradek kdyz policice a urady nic nedelali!!!!kdo to nezazil nemuze soudit!!

6 antifasista antifasista | E-mail | 23. července 2011 v 12:08 | Reagovat

tibor danihel je muj bratranec tim skynhedum ktri to udelali  preji aby je rakovina natahovala pres 10roku aby umirali pomalu a bolestivje skapali nenavidim rasisty  ja sem rasista proti rasismu a skynum  A  N  T  I F A A

7 ANTIFASISTA ANTIFASISTA | E-mail | 23. července 2011 v 12:17 | Reagovat

ZA TIBORA DANIHELA  CELA NASE RODINA VAM PREJE ABY STE VIDELI SVOJE DETI 18NACTILETYCH V TRUHLI ABY STE SI VIKOURILI CURAKY NA V ZAJEM  ZAPALUJEME ZA VAS SVICKY SPOZDRAVEM ZDECHNETE

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama