Historie Vans

1. března 2008 v 0:06 | Ten co si neholí prdel |  Kaše
Zde Vám ukazuji "životopis" firmy Vans.Značky která v současné době podle mě vyrábí jedny z nejlepších bot na trhu.Byl jsem docela překvapen jak moc složitou cestu k úspěchu firma Vans prodělala..No nic zbytek už si přečtěte sami.

Vans

1966 - 16.března otevírá Paul Van Doren a tři jeho partneři první obchod na 704 E. Broadway ve městě Anaheim, Kalifornie, USA. The Van Doren Rubber Company je jedinečnou firmou vyrábějící podrážky a boty a prodává je z fabriky přímo veřejnosti.
Prvního rána otevření si 12 zákazníků objednává a kupuje boty, které jsou toho dne vyrobeny a odpoledne předány k použití.
Jsou zrozeny Vans #44 deck shoes, dnes též známé jako Authentic.
Brzské 70.léta - po celé jižní kalifornii jsou mezi skatery již oblíbené a rozšířené Vans plátěnky s přilnavou podrážkou.
1976 - The Vans #95, dnes známé jako Era, s vycpaným jazykem a již v několika barevných kombinacích, jsou navrženy skateri Tonym Alvou a Stacy Peraltou, stávají se nejoblíbenější botou nové generace skateboarderů.
1979 - je představen model Vans #44 a mezi skateboardisty a BMX jezdci začíná Vans "histerie" díky modelu "Classic Slip On" (beztkaničkový model). Koncem 70.let má Vans v kalifornii již 70 obchodů prodává díky dealerům již jak národně tak nadnárodně.
1982 - clasické botky s názvem "Classic Slip On" si získaly světovou pozornost když se objevili ve filmu Fast Times at Ridgemont High na nohou herce Sean Penna.
Brzské 80.léta - Paul Van Doren se postupně stahuje z aktivního vedení firmy; Vans vyrábí boty určené již pro celou řadu aktivit, přes sporty jako baseball, basketball a wrestling až po skydiving (seskoky s padákem), ve snaze konkurovat velikým výrobcům atletické obuvy.
1983 - Vans hlásí bankrot, rozsah produktů nabízených Vansem vyčerpává natolik firemní zdroje, že Vans není sto ustát své dluhy.
Soudy schvalují plán na reorganizaci Vans, pokud se Paul Van Doren vrátí do své fukce výkonného ředitele firmy; Paul sděluje svým zaměstnancům, že možná se jejich pozice běhěm třech let vůbec nezlepší, a že se bude muset na všem šetřit vyjma kvality obuvy.
1986 - v prosinci se po třech letech konečně Vans dostává z červených čísel dvanácti-miliónového dluhu, splácí veškeré své dluhy do posledního dolaru.
1988 - původní majitelé prodávají Vans finanční skupině investorů McCown DeLeeuw Co. S novými majiteli firma dále expanduje a zvyšuje svůj světový podíl.
1991 - Vans prodává veřejně své akcie
1994 - Vans začíná svou zaoceánskou výrobu bot, která jí dovoluje vývoj obuvy v nových směrech
1996 - Vans zahajuje prestižní závodní sérii skateboardového poháru Triple Crown of Skateboarding
1997 - Vans začíná vytvářet světově proslulou sérii závodů zakoupením licence i pro Triple Crown of Surfing; do roku 2000 zahrnuje prestižní série Vans Triple Crown závodů už: skateboarding, BMX, surfing, wakeboarding, snowboarding, freestyle motocross a supercross
1998 - Vans otevírá jedinečný indoor/outdoor skatepark o monstrózní rozloze v obchodním centru v Orange County, Kalifornii
2000 - Vans získává prestižní ocenění Forbes jako "nejlepší malá americká společnost roku"
Vans kupuje nejprestižnější americký snowboardový kemp the High Cascade Snowboard Camp"
2001 - Vans financuje produkci filmu Dogtown and the Z-Boys, pohled Stacyho Peralty na začátky skateboardingu a osobnosti, které ho rozvíjeli. Film získal na Sundance Film Festival Cenu publika a Cenu za nejlepší režii. Celý film je dokument vyprávěný známým hercem Sean Pennem.
Celá Vans Triple Crown Série se dostala do živého vysílání televizí NBC Sports a Fox Sports Net.
Vans kupuje podíl na Vans Warped Tour, národním hudebním a sportovním festivalu.
Vans znovu získává prestižní ocenění Forbes za "nejlepší malou americká společnost roku"
2002 - v březnu se dostává do prodeje Dogtown and the Z-Boys prostřednictvím firmy Sony Pictures Classics The Vans Warped Tour se dostává do 46ti měst USA stejně jako na dobu dvou týdnů do Austrálie.
2003 - Vans představuje novou "high fashion" kolekci s označením Vault.. Kolekce je sestavena ve spolupráci s předními světovými návrhářkami Luella Bartley a Rebecca Taylor. Produkty "VAULT" jsou vyjímečné svým designem, provedením, použitými materiály a také cenou! Některé modely dosahují závratných cen 200-300 USD za pár.
Vans spouští svou první mezinárodní Pleased to Meet You Tour, kde se představí Vans team v sedmi zemích Evropy a potom se zastaví asi ve třiceti městech v USA.
Vans Triple Crown Série se stává větší než kdy přetím s 285 000 diváky a s více jak 50ti milióny televizními diváky přes NBC Sports a Fox Sports Net.
2004 - Vans spouští na www.vans.com službu, kde si každý může navolit na speciálním modelu "Classic Slip On" stovky vzorů a barevných kombinací.
Tento rok se také stává nejuspěšnějším v historii Vans Warped Tour s více jak 500 000ci diváky, kdy tento festival slaví sv10.výročí a upevňuje svou pozici nejdéle trvající konzertní šňůry
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama