Darwinovo ceny

4. února 2008 v 12:02 | šídlaks |  Kaše
Darwinovy ceny za rok 2007 jsou venku. I letos si je jejich držitelé zasloužili proto, že prospěli lidstvu tím… že se sami vyřadili z jeho genetického fondu.
Jste zvědaví, jaká úmrtí se na bizarním seznam dostala? Seznamte se aspoň s těmi, která dostala od návštěvníků stránek darwinawards.com nejvíce hlasů. A pozor, hned na třetím místě zabodovalo i Česko.
Coitus Interruptus
Bezkonkurenční vítězství získal sex, který se neukázal být příliš bezpečným.
Na začátku příběhu jsou dvě nahá a bezvládná těla, jednadvacetiletého mladíka a stejně staré dívky, která nalezl před východem slunce taxikář na ulici v Jižní Kalifornii. Obě oběti byly v bezvědomí, bez šatů, nikde žádný svědek, žádné nabourané auto poblíž, které by to, k čemu došlo, mohlo vysvětlit.
Oba mladí lidé navíc bohužel zemřeli v nemocnici, aniž by předtím přišli k vědomí.
Policisty, kteří se poslední chvilky páru snažili vysvětlit, nakonec napadlo podívat se na střechu přilehlé budovy - a právě tam našli něco, co dalo tragickému příběhu vodítko: dvě pečlivě srovnané kupičky šatů.
Zdá se, že pár spadl nešťastnou náhodou ze střechy během milování, uzavřela věc policie.
Dovětek týmu kolem Darwinových cen: pokud trčíte na hraně plechové pyramidové střechy, dostává bezpečný sex zcela nový smysl.
Muž, který se nabalzamoval
Druhé místo si poté zasloužil alkoholik Michael z Texasu. Nebyl totiž řadovým alkoholikem, ale alkoholikem, který ostré pití dostával do těla… rektálně.
Nic jiného nešťastníkovi ostatně nezbývalo, tradičním způsobem si alkoholu nemohl užívat kvůli bolestivému onemocnění hrdla.
A efekt byl konec konců stejný jako u běžných, nudných, fádních alkoholiků: opilost.
Oné klíčové noci si prolil análním otvorem rovnou dvakrát litr a půl sherry. A tehdy se odhalilo, v čem je nápad dopravovat si alkohol do těla skrze tento netradiční tělní otvor záludný: když máme dost my, klasičtí pijáci, prostě odpadneme a přestaneme pít. Jenže obrovské množství alkoholu, které do sebe Michael dopravil, se vstřebávalo dál a Michaela druhý den zabilo.
Oběť se zkrátka sama nabalzamovala - hladina alkoholu v krvi Michaela dosáhla 0,47 procenta.
Češi v tom sami nezůstali
Čeští zloději kovu, kteří se vydali na lup do staré kladenské továrny, aby na ně spadla střecha poté, co rozebrali nosné traverzy, nezůstali ve výčtu Darwinových cen osamoceni.
Z kradeného starého železa se rozhodli zbohatnout i tři svérázní podnikatelé z Filipín. Vlezli do bývalého amerického vojenského komplexu, aby tam nalezli svou odměnu: starou cisternu.
A i oni na to šli chytře: do cisterny se pustili tak, že začali odřezávat kovové nohy, na nichž stála.
Copak se asi stalo? Ano, cisterna na trio spadla.
Zapomněla si věci a ztratila hlavu
Dobrým nápadem se neblýskla ani čtyřiadvacetiletá Jessica z Mexika: když během sportování v tělocvičně v hotelu v Guadalajaře zjistila, že si něco nechala v nižším patře, rozhodla se ušetřit pár kroků a zavolat na přátele skrze šachtu technického výtahu.
Máme tedy následující situaci: Jessica má hlavu v šachtě, zatímco… výtah se blíží. Nepostřehnut, nezaznamenán, nezaregistrován. Dalo by se to i pochopit, pokud by sjížděl z vyšších pater, ale… jak mohla nešťastnice nezpozorovat, že se blíží zespodu?
Jisté však bohužel je, že ze srážky vyšla vítězně kabina výtahu.
Pivo a medvědi - nic dobrého
Je obecně známo, že alkohol poškozuje úsudek - a je obecně známo, že dravá zvěř a lidé nejdou bezbolestně dohromady. Co se tedy stane, dáme-li dohromady muže, pivo a medvědy?
Nic životu prospěšného. Právě naopak.
Přesvědčil se o tom třiadvacetiletý muž v srbské zoo, kterého se rozhodli spořádat medvědi Míša a Máša.
Nahé a rozdrásané tělo ubožáka našli u medvědů spolu s mobilním telefonem a hromadou plechovek od piva.
Oblečení bylo neporušeno, což svědčí o tom, že mladík se rozhodl vydat se na party k medvědům nahý z vlastní volby. Snad proto, aby dal najevo, že přichází s dobrými úmysly.
K medvědům do výběhu skočí jen idiot, komentoval ale nešťastný incident ředitel zoo Vuk Bojovič.
Zničit krtka?
Zcela mimořádné úsilí třiašedesátiletého muže z Německa vypudit z vlastního pozemku krtka skončilo… drtivým vítězstvím zvířátka.
Muž do země zastrkal několik železných tyčí a spojil je s vysokým napětím s cílem krtkovi v jeho podzemním království pořádně zavařit.
Útočníkův manévr však přivedl elektřinu právě do oné části půdy, na níž stál on sám. Muž byl nalezen mrtvý.
Přesné datum úmrtí není podle policie známo, kolektiv Darwinových cen odhaduje, že nápomocný by v tomto ohledu mohl být účet za elektřinu.
Zdroj:idnes.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Milanek Milanek | Web | 2. listopadu 2012 v 3:35 | Reagovat

Všechny následující lásky jsou jen pokračováním první.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama