Prosinec 2007

Vltawa mordor pauwá

29. prosince 2007 v 14:00 | šídlaks |  Kaše
Jistě jste o nich již slyšely,kolují o nich fámy a pověry..Prý to nejsou ani lidé ale podívejme se na ně zblízka...Dokázal jsem něco o mordorech zjistit nejsou to tak úplné zvířata jak si ve skutečnosti lidé myslí.Jednou vědeckou studii kterou prováděla Kalifornská univerzita se zjistilo že mordoři jsou ve skutečnosti lidé!Ano je to tak lidé přes den by ste je v davu nepoznali ale o víkendových večerech se z nich stávají obávaní Mordoři!Situace je už tak vážná že primátor města vypsal na dopadení kterého kolik mordora odměnu 100 Kč.Jelikož Mordor Vltavský je velice plachý máme pouze několik fotek v jejich přirozeném prostředí!Ale pozor nenechte se zmást mohou měnit podoby a převtělit se do nějakého vašeho kamaráda..

Hlavně je nefoťte bývají velice agresivní!Po vyfocení této fotografie pokousal mordor našeho fotografa který skončil na ošetření v nemocnici.


Mordor který se zdá je něčím velice překvapen

Ojedinělé foto mordorů pohromadě!
Zde na této fotce si všimněte černající kůže mordora který se tímto mění zpět v člověka...
A zde nejznámější Mordor!Guru všech mordorů!(Pozn.redakce:Tento mordor byl předlohou v mnoha hororech!Zde ho například vidíte na plakátu k filmu Resident Evil 5 pro který posloužil jako předloha)

Mé srdeční záležitosti!

28. prosince 2007 v 0:39 | šídlaks |  Kaše
Pink Floyd - High Hopes
iggy pop + lisa germano - beside you

Jak výstižné!

27. prosince 2007 v 0:29 | šídlaks |  Kaše
Tady komentář není zapotřebí!

Vánoční dárek pro ty co slaví vánoce

25. prosince 2007 v 13:04 | šídlaks |  Kaše
Tady máte ode mě k vánocům takový malý presnt...Je to videjko od nejvetšího týpka Káji Gothaje a ta písníčka se jmenuje Bum,Bum,Bum.Tak příjemný poslech a štastný a zhulený..
A tady malý dárek pro ty kterým starý Kája nešmakuje a předchozí klip je nevzrušuje...Kája pro ty co mají rádi elektronickou hudbu udělal nové drum and bass Cd.Prostě Kája je klasa...
Ich liebe dich Kárl!

Štastné a veselé vánoce...

24. prosince 2007 v 10:17 | šídlaks |  Kaše
Přeji všem návštevníkům tohoto blogu krásné vánoce plné dárků,štestí,peněz,drog,sexu a hlavně lásky!Pozor na kosti jak na ty vaše aby se Vám nezlomily tak i kapříkovo aby Vám nezaskočily... Pozor na alkohol,drogy a lidskou blbost...

Kompilace srandovního domácího videa

23. prosince 2007 v 17:39 | šídlaks |  Kaše
Myslím, že tahle kompilace jasně ukazuje na klasickou lidsky škodolibou podstatu, která se obnažuje, jakmile se člověk postaví za hledáček nebo displej videokamery - místo toho, aby bližnímu svému ku pomoci přiskočil, celou scénku raději natočí, aby se jí později mohli zasmát i zcela neznámí lidé po celém světě :) A že některé situace za to opravdu stojí!
zdroj:www.nej-videa.cz

Popeláři jsou fakt borci!

20. prosince 2007 v 12:00 | šídlaks |  Kaše
Už od mala jsme chtěl být popelářem a po shlédnutí tohoto videa me to zase zaclo chytat..

Evoluce Homer J.Simpsna aneb jak šel čas po 39 roků...

19. prosince 2007 v 17:00 | šídlaks |  Kaše
A další videjko je dělaný na motivy klipu od fat boy slima
Homer a jeho stadia vývoje...Dost prdel.
POslední video se jmenuje Simpsni v reálu...

Jirka Schelinger..

19. prosince 2007 v 13:14 | šídlaks |  Kaše
Vždycky jsem si představoval Jiřího Schelingra jako vysokého svalnatého chlapa s vousama a dlouhýma vlasama...Nevim proč prostě mi to k jeho chrapláku sedělo..Jirkovi paří velký dík za dob komunismu v 70.letech popularizoval Hard rock a ty nejzatuchlejší cenzory provokoval i účesem, který byl vždy o trochu delší, než by se tesilovým panákům z československé televize líbilo.Byl to on, kdo v podstatě definoval českou rockovou baladu (Jsem prý blázen jen, Tréma, Bílý sníh létá, Co je to mezi námi) a všechny táborákové zpěvníky obohatil o zlidovělý Holubí dům.Jeho skladby mi přišly takové nadčasové.13. dubna roku 1981 za dosud nevyjasněných okolností skáče Schelinger z bratislavského Starého mostu do dunaje.Jeho mrtvé tělo bylo vyloveno z vody 7. května 1981,protože nebylo prokázáno cizí zavinění, byla zpěvákova smrt uzavřena jako nešťastná náhoda. To, že jeho tělo nebylo nikdy identifikováno nikým z jeho rodiných příslušníků či alespoň známých, vede některé jeho fanoušky k domněnce, že skok přežil a žije někde v ústraní.Přes svůj krátký život se stal Schelinger legendou československého bigbítu. Jeho zpěv je dodnes jedním z nejcharakterističtějších v naší rockové historii, zpěvákovy hity jsou stále populární.

René,já a Rudolf

Což takhle dát si špenát


Jahody mražený

Protentokrát o vtipech

18. prosince 2007 v 16:12 | šídlaks |  Co nás překvapilo
Představte si situaci: nacistická okupace, jednoho souseda vám právě zašilo gestapo, protože venčil psa moc pozdě, druhého zastřelili jelikož choval rasově nečistou černou kočku a Beneš v rádiu nezní ani z poloviny tak přesvědčivě jako ten magor Moravec. Jenže pořád jste lidi, takže revoluci můžete s mladým Ranným odložit na neurčito a balit holky, nebo se můžete smát. A že je to hořký a krutý smích? No a co? I ten je důkazem toho, že ještě pořád žijete a pořád ještě můžete věřit, že i po dlouhé noci plné nožů přijde ráno. Ale dost květnatých metafor a raději se přiznejte:
Ne, ten vykolejený vlak mě heute nezajímat, přiznejte se raději k tomuhle- kolik z vás pochopilo vtípek z nadpisu? Kolik z vás ví, že se neříká zlodějna, ale Protektorát, a že se neříká Protektorát, ale protentokrát?
Doba nacistické okupace byla krutá a šílená, ale také absurdní. Stačí je připomenout, že Hendrich dal jako jeden z prvních rozkazů ve funkci zastupujícího říšského protektora snést z Rudolfina sochu Mendelssohna (chudák měl židovskou krev) a tento rozkaz dostala k vykonání pražská židovská obec - jenže ani jeden Žid z těch, kteří k tomu byli určení nebyl schopen onu sochu poznat a tak se řídili podle ´židovských´ nosů. Že to nebyl Mendelssohn, koho snesli asi netřeba dodávat.A jistě, tahle absurdita páchne krchovem, ale o to tu nejde. Jde o to, že nakonec je to právě smích a schopnost vnímat tyto a podobné absurdity i tváří tvář smrti tím, co nás odlišuje od zvířat.
Ono, samozřejmě, vždy se najdou lidé kteří vám budou tvrdit, že vtipkovat o některých věcech je neslušné a prostě zlé, ale klid, to je absolutní blbost, jak by vám dosvědčili lidé, kteří prošli koncentráky a vědí, že i tam se smálo, že i tam se vydávali časopisy s pravidelnou humoristickou přílohou. Koneckonců, to vám bylo tak, v Čechách se zas jednou popravovalo až už zbyli jen dva Češi a těm to ze zastřelení změnili na oběšení. Máme to dobrý, obrátil se jeden na druhého, už jim dochází střelivo.
Je samozřejmě otázkou etiky, kdy a komu takové vtipy vyprávět, ale nesmíme je zavrhovat jen tak, protože mají svůj důvod a pamatujte: kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe.
Z doby Protektorátu existuje celá řada vtipů, které se nezastaví opravdu před ničím a já měl asi před půl rokem to štěstí, že se mi dostala do ruky knížečka z roku 1945, která tyto vtipy shromáždila a chronologicky uspořádala.
Ta knížečka je svého druhu poklad - nejenže obsahuje vtipy, za které by v jakékoli české televizi prodali duši i vlastní sekretářku, ale navíc je - nelekejte se prosím - i cenným historickým pramenem (což se mi před zkouškou z moderních dějin bude zbaběle hodit). Historickým pramenem je totiž vše, jak nám opakovaně vysvětlovali a ukazovali na mojí alma mater, až jsme to nakonec pochopili a dokonce i začali využívat.
Na těchto vtipech můžete krásně ukázat, jak se vyvíjela válka, jak se lidé dívali na různé události, na propagandu a představitele okupační moci (Hitler a spol. začínali jako šašci, Hácha byl moudrým dědečkem, který se nakonec vždycky smál naposledy apod.). Ale také se ukazuje, jak jsou určité procesy a způsoby myšlení univerzální a věčné - pamatujete se např. na vtip, ve kterém ježíš opakovaně říká Paroubkovi ´máš štěstí´ ? Tak přesně to samé se vyprávělo o Hitlerovi. A v letadle havarujícím na neznámém ostrově nebyli vždy jen Klaus a Zeman, natož Jack, Kate a ti Druzí. Můžete si prostě s těmi vtipy hrát a to na nekonečně mnoho způsobů.
A navíc je to zábavná forma poznání, kde se naučíte celou řadu dobových souvislostí a kulturních i společenských zajímavostí. Ale abych jen neplácal do čisté vody.
Mnichov a jak to bylo dál
´Děti´, pravil učitel, ´zítra si přineste koloběžky a uděláme si výlet kolem Republiky!´ V tom se přihlásí Pepíček a zeptá se: ´A co budeme prosím dělat odpoledne?´
A už je tady máme
Zavolal si takhle jednou Hitler státního presidenta a říká: ´Podívaj, Hácha, přijedu do prahy, ale to ti povídám! Chci tam růže a plný náměstí a v krojích a uniformách a všichni budou volat sláva! Rozuměj?!´
´No, ale to bude těžký´ povídá Hácha. ´My Češi na takové vítání moc nejsme…´
´Ne, Hácha, jak jsem řekl, tak to bude!´
No a opravdu, když Hitler přijel do Prahy, všude plno, všude kroje a uniformy a růže kokardy a pentle a muziky a slávy až na nebesa a tak je Hitler spokojený a ptá se Háchy, jak to vlastně dokázal.
´Jednoduše, mein fuhrer, řekl jsem jim, že přijede Beneš.´
To chtěl takhle Hitler vyjednávat s Vatikánem, tak tam poslal jednoho diplomata a nic. Poslal druhého a papež pořád nic. Tak tam poslal maršála Heřmana a za chvilku dostal telegram: VATIKAN HORI - stop - PAPEZ MRTEV - stop - SVATY OTEC HERMANN GORING - stop.
Víš jak se italsky řekne Protektorát?
???
Grando vyžírando.
Víš proč nám na ty tři roky zavřeli vysoké školy?
???
Aby měli Němci šanci nás v kultuře dohnat.
Vyserte se na feniky, Beneš jede z Ameriky.
To tak jeden herec přišel na jeviště a měl s sebou tři prasátka a jedno velké prase. Ukazuje na ně a říká: ´to jsou tři malá prasátka a tohle je jejich vůdce´.
No a hned za to šel sedět a dostal měsíc. A když se vrátil, přivedl ta prasátka a prase zas a povídá: ´Tohle jsou tři malá prasátka a víte, co je tohle?´
´To je jejich vůdce!´křičeli lidi, ale herec zavrtěl hlavou:
´Ne, kdepak, tohle je ta svině, kvůli který jsem měsíc seděl!´
Tak se prý jedná v Londýně o míru!
???
No jo! Hitlerovi na rakev!
Tak Hitler si pozval do Berlína Gándhího!
A proč?
Aby naučil Němce hladovět…
Židi chtěli zničit Německo, ale Vůdce je předešel.
ZPRÁVY VRCHNÍHO VELITELSTVÍ BRANNÉ MOCI O DOBÝVÁNÍ STALINGRADU:
PONDĚLÍ: Dobyli jsme předsíni.
ÚTERÝ: Obsadili jsme kuchyni.
STŘEDA: Naše statečná vojska dobyla ztečí ložnice.
ČTVRTEK: Prudkým protiútokem jsme se zmocnili spíže.
PÁTEK: Mocným náporem jsme pronikli do kuchyně. Budou-li boje takto pokračovat dál, jsme do neděle v hajzlu.
Který národ je nejagrárnější?
???
Němci, s jedním volem zorali celou Evropu.
Víte jaký je rozdíl mezi budíkem a Rommelem?
Der Wecker macht Tik-Tak und geht vor. Rommel macht Taktik und geht zuruck.
Rommel, to je lev pouště.
Proč?
Protože tam zařve.
To tak vedli jednoho Čecha na popravu a ptají se ho, jestli chce ještě něco říct.
´Jen to, že budu mrtvej o něco dýl, než vy…´
Víte co by se stalo, kdyby měl Napoleon takovýho ministra propagandy jako Hitler?
???
No to by Francouzi ještě pořád nevěděli, že to tam projeli.
Nejkratší německý vtip na dvě slova?
Sieg Heil!
Pepíčku, pročpak se hezky neučíš německy?
Když oni prej budou Němci bojovat do posledního muže, tak s kým bych si pak povídal?
SA - Sibirien aspiranten
SS - Sibirien sicher
Optimisti tvrdí, že o velikonocích bude v Praze husa za 30 rublů.
Pesimisti tvrdí, že za 50.

Už se to blíží!

V Praze vypsali nábor do NSDAP. V podmínkách byly dva důležité odstavce:
První: kdo přivede pět nových členů, bude vyškrtnut ze seznamu pražské NSDAP
Druhý: kdo přivede deset nových členů, dostane potvrzení, že tam vůbec nikdy nebyl.
Tak, to byly tedy vtipy z doby neveselé, doufám, že se vám malá ochutnávka líbila a prosvětlila všední den. Pokud chcete víc, jak by se vás zeptali v Hvězdné pěchotě, stačí když si seženete knížečku Hlas lidu. Vyšla v nakladatelství práce v roce 1945. Hodně štěstí!

Pozor!!!

A pro soutěživé! Když jsem psal, že se z těchto vtipů dá ledasco naučit, mám tu tři speciální qízy. Lehký, střední a obtížný. Napište, na jaké skutečnosti, nebo skutečnostech jsou tyto vtipy založeny a odpovědi pošlete na mail pana Augusta. Ze správných odpovědí vybereme jednoho a toho odměníme! Soutěží se o trilogii GTA, takže s chutí do soutěže!
SOUTĚŽNÍ VTIPY
Přišla domu ze školy nejmladší dcerka XY a maminka se jí hned ptá, co bylo ve škole.
´Ale, učitel nám vypravoval a také říkal, že lež má krátké nohy!´
´Pst! To doma neříkej, to by musel tatínek chodit po prdeli!!!!´
- čí byla ona dcerka? Jméno i funkci prosím!
Zavolal si Adolf telefonem Benita:
´Benito, jseš už v Athénách?´
´Tady není slyšet, musíš víc nahlas!´
´Seš už v Athénách?´
´Čoveče, tady fakt není slyšet.´
´Hergot! Jestli jsi už v Athénách?!´
´Poslechni, Adolf, fakt je tady strašně špatně slyšet, , to mluvíš z Londýna?´
- tak tohle je jednoduché, co je tu vtipné?
Jeden žid jel vzadu ve vlečňáku a byla mu tam zima, tak se zvedl a šel do předního vozu. Tam ho uviděl německý voják a hned šel za průvodčím, že s tím se něco musí udělat. Tak jde průvodčí za židem a povídá.
´Mezi náma, pane, je to dobrý, mezi náma, je to dokonce hodně dobrý, ale tak dobrý, aby jste seděl tady vpředu to teda ještě není!´
- tohle je těžší, jsou zde totiž dvě skutečnosti, které je třeba znát, ale my vám věříme!

Zdroj:www.splat.cz

Hip-hop není hudba

17. prosince 2007 v 15:54 | šídlaks |  Kaše
Hip-hop bývá mnohými považován za samostatný hudební styl. Bohužel. Ale to je samozřejmě blbost. Hip-hop má s hudbou společného asi jako bagr a televize.

Poznámka: Je mi celkem jasné, že pod tímto článkem se objeví spousta nesouhlasných komentářů. Především od těch, kteří si přečtou jen nadpis a možná (když jim to jejich inteligence dovolí) i první odstavec. Nebudu je mazat, nechám je tu pro výstrahu.

Začneme od začátku. Obecná definice hudby je následující:
Hudba je organizovaný systém zvuků. Výběr zvuků, jejich rytmické členění a jejich uspořádání určují kvalitu, funkci a estetické působení hudby.
- Wikipedia (15. prosince 2007)
A hle, první rozpor. V hip-hopu je patrný jen jediný zvuk - rytmické podkreslení. Z drtivé většiny jsou to samply, které se dají dát dohromady v každém hudebním softwaru. Věc, kterou zvládne každý blbec. (Popravdě, i můj automatický bubeník v RP50 toho dokáže víc, než je v hip-hopu nadstandardem.)
Pak vyvstává otázka organizace, která je ale taky jednoduchá - smíchat tento zvuk s recitací (i když na hip-hop je toto slovo až příliš vznešené) je stejně primitivní. Paradoxem je, že tato "recitace" je někdy označována jako "zpěv". Hip-hop taktéž postrádá melodii, což je další důležitý prvek hudby.
Jediné srovnání, které sa nabízí, je s pravěkou hudbou, kdy neandrtálci mlátili klacky a kameny o sebe (rytmus) a do toho cosi pokřikovali. Obávám se ale, že i tohle je o úroveň výš než hip-hop…

Texty

Hiphopoví textaři se moc nepředřou. Nezamýšlejí se nad tím, jestli má text nějaký smysl (a už vůbec ne, jestli má hlubší smysl). Dá se to přirovnat k tzv. automatickému psaní surrealistů, ale v mnohem syrovější podobě. Dalším paradoxem pak je, že tyto texty vznikají (pravděpodobně, i když to na kvalitě vidět není) za plného vědomí. Narozdíl od surrealistů, kteří k tomu používali alkohol nebo drogy.
Vybral jsem jeden text, který neobsahuje vulgarismy (to bylo na tom to nejtěžší). Je jednak vtipný (když si jej spojíte s hip-hopem) a taky absurdní a až primitivně jednoduchý. Invence? Žádná.
Plno lidí tvrdí, že rap jim smrdí,
že sme jenom šašci, ale my sme na sebe hrdí.
Že nejlepší je klasika je domněnka prd platná,
hudba jako hudba, buď je dobrá nebo špatná.
Na kvantitě nezáleží, rozhoduje kvalita,
právě ta tě ovlivní je-li do tvých uší nalita.
Pak stačí málo a víš mnohem víc,
jenom hledáš a rozeznáváš rub a líc.
My hrajem tak, jak tlučou nám srdce,
jak naše nohy skáčou a jak šermujou nám ruce.
O tom není sporu, že hip-hop je naše nej-nej, naše svoboda, naše nebe, naše mayday, hej hej, my kašlem na ty co nám ničí cestu, na lidi které baví štvát město proti městu.
Podstata naší kultury je přece v jiných věcech,
jako v respektování tvorby a nepokryteckých kecech.
- eLyrix.net, De Fuck To - Hip Hop, lehce upraveno
Tvrdit o hip-hopu, že je hudba, chce buď hodně odvahy, být pod vlivem drog nebo mít IQ parního válce. Bohužel existují lidé, kteří považují hip-hop za vrchol hudebního umění. Těžko říct, čím to je.
Volně inspirováno článkem 5 největších mýtů o hip-hopu.
Než budete komentovat: pokud jste přehlédli ten žlutý rámeček nahoře, vězte, že tento článek je silně ironický a je psán s nadsázkou. Zkuste taky v tomto duchu komentovat. Snažil jsem se diskuzi usměrňovat k otázce, proč je hip-hop nahlíženo právě takto. Bohužel se to nepovedlo. I tak ale děkuji všem za komentáře.
Zdroj:http://kandera.net

Vzpomínate?Je to už 9 let...

13. prosince 2007 v 14:43 | šídlaks |  Kaše
České Budějovice - sídliště Vltava - 8. 6. 1998 - 9:32 hod.
8.6.1998 v 9.30 se srazily MiG-21MF a MiG-21UM Vzdušných sil AČR (Pardubice - České Budějovice-Planá) nad Českými Budějovicemi. Při přeletu z leteckého dne v Pardubicích na domovskou základnu letouny vlétly do mraků, vedený letoun MiG-21UM měl stoupat a uhýbat doprava, při tomto manévru však narazil do MiGu-21MF. Pilot MiGu-21MF Luboš Kubát, pilot MiGu-21UM mjr. Ing. Miroslav Holak (1 200 h) a mechanik se katapultovali a byli zraněni. Jeden letoun dopadl před panelový dům na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích, druhý letoun dopadl mezi rodinné domy v Českém Vrbném. Na zemi bylo zraněno 7 lidí, poškozeno 48 bytů a 22 automobilů za 25 milionů Kč. Každá postižená rodina dostala ten den od radnice 10 000 Kč na nejnutnější potřeby. Piloti nedodrželi režim při vlétnutí do mraků. Vedoucí pilot údajně nerozumněl pokynům z řídící věže, doporučující vzhledem ke špatné viditelnosti rozdělení sevřené formace. Podle Holaka pak příčinou bylo vlétnutí jeho stroje do úplavu od MiGu-21MF. 22.7.1999 začalo v Českých Budějovicích soudní řízení - všichni 3 členové posádky byli obviněni z obecného ohrožení. 10.5.2000 okresní soud v Českých Budějovicích oba piloty odsoudil k 20 měsícům vězení s podmíněným odkladem na dva roky.
Skutečnost, že nikdo nepřišel při této apokalyptické události o život, je velmi výmluvná v souvislosti s tím, že blízko místa dopadu prvního stroje je základní škola, mateřská škola, centrum pro zdravotně postižené děti Arpida, domov mládeže, domov důchodců a samozřejmě celé sídliště. To přivedlo mnoho občanů k názoru, že zde sehrála významnou ochrannou úlohu jakási síla neznámého původu.Při všeobecném a psychotronickém průzkumu se ukázalo, že způsob kolize a dopadu stroje do sídliště jsou samy o sobě záhadné a chování pilotů či letadel možná ovlivněno energiemi zemského i kosmického původu. Určitou roli v případu hraje místo poblíž Haklových Dvorů, podobně jako inkriminovaný kilometr dálnice Praha - Brno při nehodě Alexandra Dubčeka. Jsou důvody k domněnce o neštěstí nikoli náhodném, ale předurčeném jako způsob výstrahy či napomenutí lidí. Hypotéza o způsobení srážky zvenčí a následném zásahu "andělů strážných" je zde na místě.

Pravá krása má v sobě cosi,co hrubec neocení.

12. prosince 2007 v 14:58 | šídlaks |  Kaše
Jak pravil klasik:Krásným se člověk nestává ale krásným se člověk rodí.

Jo tak tohle mě dostalo..Něco na tom bude..

11. prosince 2007 v 18:53 | šídlaks |  Kaše
Nou komnt!

Herecké výkony které by si zasloužily oscara!

10. prosince 2007 v 13:34 | šídlaks |  Kaše
Tyto filmy jsou dnes již nezapomenutelná klasika...Snažil jsem se vybra to nejlepší z těch které považuji za nejlepší...Např.Ecce Homo Homolka když starej Homolka předvádí utok sparty.Herec Šebánek mě dokáže pokaždý pobavit.
Ecce Homo Homolka-utok sparty
Hogo fogo Homolka - návštěva u babičky homolka se vzteká

A video číslo 2 nemůže bejt nic jiného než:Dědictví aneb kurvahošigutentag
a nezapomenutelné bohoušovi hlášky v něm typu:Božský Kájo poď sa ožrat.., Sedni si, napi sa. lehni si...,ty první světová kapelo!No prostě masakr!Bohouš je asi ten nejsympatičtější alkoholik na světě...

Experiment s LSD na vojácích čssr!

8. prosince 2007 v 20:41 | šídlaks |  Kaše
NAšel jsem na netu video na kterém je zachycen experiment s lsd na vojácích čssr ze 60 let.Je to nářez....Stojí to za to věnovat tomuhle 10 minut a pozorovat jak lsd ochromí protiraketovou četu vojska čssr..

Fun-Da-Mental in Praga...

6. prosince 2007 v 10:47 | šídlaks |  Kde jsme neb(l)yli
Jejich živá vystoupení jsou energická, vášnivá, unikátní a povznášející. Skupina, která se představila 29.11. v pražském Lucerna Music Baru, zůstává i po šesti albech jednou z mála nekompromisních kapel nejen v oblasti hudby, ale také politiky. My jsme byli u toho a přinášíme vám s FDM zajímavý rozhovor.
Fun-Da-Mental je britská radikální hudební skupina složená převážně z pakistánských imigrantů, hrající směs elektroniky a etno punku, s výraznými vlivy tradiční asijské hudby, tak jak to známe například od Asian Dub Foundation. U nás jsme je mohli vidět naživo již několikrát a vždy je publikum nadšeně přijalo. Kromě strhující show přiváží Fun-Da-Mental souhrn radikálních politických názorů - jedinečnou kombinaci muslimské identity, etnického uvědomění, antifašistických postojů a anarchistických myšlenek.
Minulý rok vydala skupina svou zatím poslední desku All Is War. I pro relativně liberální britská média byla deska těžko stravitelná. Jsou na ní písně, které mluví o zkaženosti kapitalismu, o novodobém imperialismu, ale také o zkorumpovaných vládách muslimských zemí a o zoufalství třetího světa. Jedna z písní dokonce přirovnává Bin Ladina k Che Guevarovi - ne, kapela ani jednoho z nich neobdivuje, jenom ukazuje na sílu ikon a přitažlivost kultu vůdce a lidovou podporu, kterou tyto postavy bohužel mají.
Nejproblematičtější je skladba Cookbook DIY, která popisuje cestu sebevražedného atentátníka za jeho cílem. Není to oslava vražd, ale upozornění na to, že není rozdíl mezi fanatickým teroristou a vědcem, který v čistotě své kanceláře vynalézá novou "chytrou" bombu. Díky této písničce odmítlo hudební vydavatelství desku vydat a několik členů britského parlamentu se vyjádřilo, že členové skupiny by měli být trestně stíháni za nabádání k terorismu. Zpěvák kapely Aki Nawaz se vyjádřil, že hranici "kontroverznosti" překročil schválně a je ochotný nést následky.
Před svým pražským vystoupením v Lucerna Music Baru kapela oslovila Antifašistickou Akci s pozváním na koncert. AFA pozvání samozřejmě ráda přijala. V rámci koncertu jsme tak mohli návštěvníkům nabídnout i antifašistickou propagandu a zároveň našim přátelům pomoci s jejich merchandise. Pódium ozdobil transparent "Proti nacismu 365 dní v roce", další se vyjímal na balkóně. Členové kapely navíc odehráli koncert v tričkách "Antifašistická Akce" a "Good Night White Pride", ve kterých poskytli i rozhovor České televizi. Ta natáčela celý koncert a záběry z něj by měli být vidět v pořadu Music Klub. Během koncertu členové skupiny kromě svých vlastních politických prohlášení také pozdravili antifašisty/ky z České republiky a ocenili jejich aktivity v boji proti neonacismu a proti rasovému násilí. Koncert byl naprostou smrští energie, syrového rapování, tradičních pákistánských nástrojů a zpěvu qawwali. Fanoušci kapely si několikrát zatancovali i na pódiu a zlatým hřebem večera byl zpěvák Dave Watts, který se svlékl donaha a hanobil americkou vlajku s nápisem "Terrorist No. 1" - noční můra kukluxklanu! Na závěr nám kapela věnovala část výtěžku z prodeje svých triček a CDs. Za jejich podporu jim patří náš dík a samozřejmě se těšíme na další návštěvu Fun-Da-Mental v českomoravských končinách!
AFA: Už jsi měl doma návštěvu z MI5? (britská tajná služba, pozn.red.)
Aki: Ne, zatím se nestavili, ale tipnul bych si, že když je moc rozzlobím, tak je můžu čekat. Naše poslední deska byla pěkný skandál, média vytrhla z kontextu tři sloky bez ohledu na význam našich textů. Prý podporujeme sebevražedné atentátníky a náboženský fanatismus. Můj syn jezdí do školy přes King´s Cross, kde došlo k jednomu z atentátů 7. července. Jak bych mohl podporovat něco takového? Jenom se snažím ukázat, že terorismus není nějaké absolutní zlo, ale je to metoda. Metoda, kterou používají frustrovaní, aby na sebe upozornili. Ale taky metoda, jak pomocí strachu zničit normální společnost. Terorismus je válkou chudých, válka je terorismem bohatých. Teď zažíváme v Británii velkou vlnu strachu. Strachu z islámu, z přistěhovalců, z tlaků vnějšího světa, které prý rozloží starou dobrou Anglii. My tak trochu provokujeme, mluvíme o islámu a o společenské změně, mluvíme o respektu ke všem kulturám a o koexistenci. Fašisté a populisté sílí, dneska ti spousta obyčejných lidí řekne, že by klidně volili BNP (pozn.red. Britská národní strana - legální fašistická politická strana v Anglii), protože mají strach.
AFA: Možná nevidí nikde alternativu, a když jim někdo nabídne jednoduché řešení, rádi po něm sáhnou.
Aki: Určitě, ale právě my tu alternativu musíme ukázat. Lidé musí pochopit, že je jedno, jestli jsi muslim, křesťan, žid, ateista, anarchista nebo demokrat. V jádru jsme všichni stejní, nikdo není lepší nebo horší, to jenom ti nahoře se nás snaží rozdělit a postavit proti sobě. Neonacisté jsou stále silnější, taky proto, že si s nimi nikdo nechce špinit ruce. Moje názory jsou docela známé. BBC mne nedávno vyzvala, abych se zúčastnil televizní debaty s Nickem Griffinem, vůdcem BNP. A já do té debaty půjdu, i když polovina mého já se proti tomu bouří a říká: není to tvůj oponent, se kterým by sis pokecal u čaje, je to nepřítel. Dodám mu legitimitu, když s ním budu mluvit? Určitě, ale zároveň doufám, že ho znemožním a ukážu, jak se mýlí. Nedávno jsem viděl Griffina v televizi, všichni odmítli se s ním setkat a tak tam seděl jenom s takovým přitroublým moderátorem. V jednu chvíli Griffin řekl: "Až vyhrajeme, všichni budou muset dělat, co my řekneme!" V tu chvíli jsem zajásal - teď se chytil do vlastní pasti, to je jeho konec! A ten moderátor na to: "Ano, jistě, jistě." A publikum ve studiu jenom kývalo hlavami! Nemohl jsem tomu uvěřit! Takže půjdu. Už jsem několik takových debat absolvoval a vždycky jsem zvítězil. Fašisté mají spoustu chytrých argumentů a mají pravdu v mnoha věcech, co se týká kritiky systému. Problém je v řešeních, která nabízejí. My jako kapela nemůžeme udělat moc, abychom je zastavili, ale děláme, co můžeme a jenom doufáme, že se ostatní přidají. A je pro nás obrovskou vzpruhou vidět, že všude na světě jsou lidé, kteří proti fašistům jdou. Viděli jsme záběry z blokády v Praze u nás v televizi, bylo to skvělý, tyhle věci mají obrovský význam pro všechny antifašisty, ať jsou kdekoliv. Úplně jsem cítil ten adrenalin!
Shamil: Dneska jsme taková etno techno world music kapela, ale původně jsme punkeři, i když bys tomu dneska nevěřil, býval jsem punk, skinhead a rude boy. Znal jsem se i s Ianem Stuartem, ještě před tím, než se z něj stal rasistický štváč. Jednou jsme byli v hospodě a vtrhli tam nějaký paka z Národní Fronty a Ian se s nimi rval po našem boku. Měl doma velkou sbírku černý muziky, ale s tím se nikdy moc veřejně nechlubil. Byl to pokrytec. A teď je po něm. Je ho škoda, nebyl hloupý a mohlo z něj něco být. Spousta rasistů není v jádru špatná, jenom se prostě dá na špatnou stranu a pak nechtějí nebo nemůžou z toho vlaku vystoupit. Kdyby se pořádně podívali na původ svých předsudků, museli by si odpovědět na spoustu nepříjemných otázek o nich samotných a o společnosti, a to ne všichni dokážou. I my se snažíme být otevření a bojovat proti vlastním předsudkům. Fašismus není jenom ideologie bílých násilníků, je to postoj, který musí každý zničit ve své hlavě. Bojujeme proti bílému rasismu, ale i proti nenávisti barevných proti bílým, proti islámskému fašismu a netoleranci, proti vládnímu autoritářství a věř mi, je to často o dost těžší, než se někde porvat v hospodě.
AFA: Většina rozhovorů, které dáváte, je hlavně o muzice, já se chci ptát na politiku. Kolik lidí, co chodí na vaše koncerty, tam chodí kvůli politice a kolik lidí vůbec ani neví, že jste politická kapela?
Shamil: Řekl bych, že naprostá většina chodí na muziku. Většina lidí si myslí, že nejsou političtí. Ale politické je skoro všechno - i to jak se bavíš, jak utrácíš peníze a jak žiješ. Takže my jim tu politiku nějak zprostředkováváme. Je to frustrující, vidět ty slečny a chlapce trendovně oblečený, jak si kupují naše trička, a je to pro ně jenom módní doplněk. Ale třeba se při tom zamyslí, a nápisy na tričkách pro ně budou začátkem uvědomění. Pro nás je muzika důležitá, ale jenom jako způsob, jak prosadit politická témata.
AFA: Kde stojíte politicky? Volí někdo z vás ve volbách nějakou stranu?
Shamil: Nikdo z nás nevolí. I když vypadáme jako klišé spořádaných přistěhovalců z Pakistánu, Afriky a tak. Jsme punkrockeři a anarchisti. Vždycky jsme byli v první řadě aktivisti, až potom hudebníci. Vždycky jsme chtěli dělat věci pořádně. Když jsem byl mladý skinhead, chtěl jsem změnit svět, byl jsem anarchista a socialista, i když jsem tenkrát moc nevěděl, co to znamená. Dal jsem se dohromady s lidmi ze Socialist Workers Party a cítil jsem, že jsem našel svoje místo. Pak jsme jednou byli v hospodě a vešla tam parta neonacistů. A všichni mí přátelé z SWP se najednou tvářili, že mě neznají. Jak vidíš, jsem z Kašmíru a je to na mě docela vidět, tak jsem měl smůlu. Naproti tomu lidi z AFA nikdy nic moc neřešili, na nic se neptali a hned šli do boje. Nesnažili se rekrutovat černochy nebo Asijce, aby lépe vypadali. Šli proti nacistům silou, a kdo se k nim chtěl přidat, ten mohl. To se mi líbilo. Konečně jsem neměl pocit, že mne nakonec stejně ostatní zradí. Když jsme vyhrávali, byl to skvělý pocit. A když jsme prohráli, dostali jsme do huby společně. Solidarita v praxi. A příště jsme do toho šli znovu. Později jsem začal dělat vlastní věci, hrál jsem v kapelách a Antifa přestala být tak aktivní. Oproti 70. A 80. letům se situace dost zlepšila a fašisti se moc neukazovali.
AFA: Když říkáte, že jste anarchisti, mluvíte o tom ve svých textech?
Shamil: Upřímně, je to náš osobní postoj, ale necpeme to do lidí za každou cenu. Když řekneš lidem, že jsi anarchista, automaticky tě spousta z nich přestane poslouchat. Mluvíme o spoustě věcí z radikálních pozic. Mluvíme o islámu, ne o náboženském dogmatu, pokrouceném lidskou touhou po moci, ale o duchovní síle, směřující k harmonii a míru. Islám je pro nás vyjádřením naší identity, a také provokujícím postojem, který tě dneska staví do opozice proti systému. Spousta lidí nás nenávidí, a nejvíc ze všeho někteří muslimové. Kdybychom hráli v Pákistánu, odkud většina z nás pochází, tak by nás tam popravili.
AFA: Jak moc se v Británii změnila situace po 11. září pro muslimy a etnické menšiny?
Shamil: Situace se změnila výrazně k horšímu. Dřív, když jsi byl barevný, tak spousta lidí se tě bála a měla dojem, že jim při nejbližší příležitosti ukradneš peněženku. Teď se tě spousta lidí bojí a mají dojem, že se vyhodíš vedle nich do vzduchu. Bohužel, zkušenost, kterou mají, jim to radí. Co je ale mnohem důležitější, je celková snaha po potlačení disentu. Veškerá teroristická horečka posledních šesti let pomáhá vládě zavádět opatření k potlačení svobod, která by byla dřív nemyslitelná. Británie je teď jednou ze zemí, která nejvíc kontroluje svoje občany.
AFA: Nedávno jste měli návrh na možnost vazby na 56 dní bez obžaloby…
Shamil: Těch 56 dní vazby je lež. To platí v případě, že si myslí, že nic nevíš. Ale když má policie jenom stín podezření, třeba tě měl někdo jiný podezřelý v telefonním seznamu, tak tě můžou držet ve vazbě neomezeně dlouho. Británie je ze všech evropských takzvaných demokracií asi nejdál ve špehování a kontrole společnosti. Nejhustší síť kamer, jednotný systém pro sledování vozidel i na vedlejších silnicích, shromažďování biometrických údajů, kriminalizace držení jakýchkoliv, nejenom střelných zbraní. Nevím, jestli to vidím správně, ale připadá mi, že země bývalého komunistického bloku jsou v tomhle ohledu pořád výrazně svobodnější, společnost tam není tak stabilizována, probíhá veřejná debata na spoustu témat a lidi si nenechají všechno tak snadno líbit.
AFA: Tak to možná vypadá při pohledu zvenku.
Shamil: Jo, já vím, nejvíc chyb najdeš na místech, které nejlíp znáš. A všude, kde jsem byl, tak jsem měl pocit, že to tam není tak špatný a místní lidi mi říkali, jak je to tam špatný. Psychologická deformace, asi.
AFA: Jak bys charakterizoval lidi, co chodí na vaše koncerty a kupuje si vaše desky? Daří se vám oslovovat lidi z etnických menšin?
Shamil: Většina lidí, co nás poslouchá, by asi spadala do škatulky "bílý student ze střední třídy s nevyjasněně radikálními názory". Vidí, že je spousta věcí špatně a my se jim líbíme, protože mluvíme jednoduše a v symbolech. Ale kdybychom mluvili o věcech skutečně do hloubky, asi by nás skoro nikdo neposlouchal. Říkáme jim tak jednoduché pravdy a doufáme, že neskončí u našich desek, ale stanou se aktivními, začnou si hledat vlastní informace a budou se snažit pochopit problémy v celé jejich šíři. Svět je hodně složitý a způsob, jak ho změnit, taky. Etnické menšiny se nám daří oslovovat mnohem méně, než bychom chtěli. Hodně černé a barevné mládeže žije v mentálních ghettech. Poslouchají jenom muziku, co poslouchají ostatní na jejich škole a nic mimo to je nezajímá. Naprostá většina aktivní mládeže pochází ze dvou sociálních skupin - buď jsou to bílí političtí aktivisté, nebo velmi zpolitizovaní mladí muslimové.
AFA: Proč? Je snad aktivismus luxusem privilegovanější části společnosti?
Shamil: Naprosto upřímně, myslím si, že většina takzvané černé hudby je sračka. Já to můžu říct, spousta bílých by se to bála přiznat, aby je někdo neobvinil z předpojatosti. Rap až na výjimky podporuje status quo. Zpívá se v něm o prachách, děvkách, zbraních a drogách. O tom, jak být bohatší a jak se líp zařadit do mašinérie kapitalismu. Celé se to tváří jako radikalismus, ale je to jenom přetvářka. Takže v této hudební scéně moc přátel nemáme. Ale je spousta skupin, se kterými spolupracujeme. Známe se s lidmi z Asian Dub Foundation, vždycky jsme se měli hodně rádi s Rage Against the Machine, jsme velký kamarádi s Dropkick Murphys, teď se objevuje spousta nových kapel, i z hardcore scény, se kterými děláme společné projekty. Snažíme se být v kontaktu se všemi antifašistickými kapelami, ale občas jim asi připadáme jako nějaká hvězdná popová kapela, takže nám chvíli trvá, než si k sobě najdeme cestu. Taky jsme tak trochu v ghettu, všichni si nás hned zařadí - muslimská, politická, etno kapela. Vypadáme jako mainstream, což je trochu paradox, vzhledem k tomu, že nás hudební byznys okázale přehlíží. Naše poslední deska je docela vyděsila a label, se kterým jsme dělali, ji odmítl vydat. Spolupracujeme se spoustou mladých muslimských kapel, ale i tam je mezi námi bariéra, oni se staví proti systému, ale často z radikálně náboženských pozic, jsou plní nenávisti, ale nevidí východisko, jejich vztek míří nesprávným směrem. My jsme byli punks, oni si četli korán. Těžko se hledá společná řeč. Teď se vracíme obloukem k našim punkovým kořenům, hrajeme trochu tvrději a rychleji. Ale Fun-Da-Mental není jen hudba, je to politika a akce. Musíme vybudovat silné antifašistické hnutí, spojit jednotlivé komunity dohromady. Muslimská komunita není nějakou oázou pozitivního myšlení a spravedlnosti v moři rasismu. Máme obrovské problémy, nevzdělanost, fanatismus, islámský fašismus a nenávist. Boj proti fašismu začíná ve vlastním domě a ulici.
AFA: Chceme vám ještě jednou poděkovat za vaši podporu Antifašistické akce. Jak dlouho budete ještě hrát - dalších šestnáct let?
Aki: To my jsme rádi, že jste přišli. Jsme součástí antifašistického hnutí a chceme přispět společnému boji. A myslím, že za šestnáct let už se budeme věnovat spíš politice, než hudbě.
zdroj.www.antifa.cz

Nějak takhle se hovoří s ženami...

5. prosince 2007 v 11:26 | šídlaks |  Kaše
Každej to zná...Funguje to u matky u přítekyně,babičky,sousedky,doktorky,učitelky,porodní asistentky,policisatky...Je prosté říci Hmmm občas ani nepoznají že ste to vy.. ....:-)

Dámy a Pánové!Bude koncert!

2. prosince 2007 v 13:40 | šídlaks |  Kde nejspíš budem
BUde koncert!a ne tak ledajaký...bude vyvoněný!Bude se konat 14.12.2007 v Zálší.K tanci a poslechu budou hrát kapely:Locomotive,Ingrowing, Invein, Arachne,M.A.C. OF MAD...takže to bude opravdu masakr!Pro ty který se hodlají vymluvit že se tam nemají jak dostat bude jezdit svoz takže se stačí domluvit na čísle(607841980)
A pro ty co ještě kapelu Locomotive neznají mám videoukázku:
Pro ty kdo tuší:(bude tam i štětec....)
Doplňující info:Vstup na akci:120,50Kč,pro fanoušky kterékoliv kapely,invalidy,důchodce,mladistvé,nemohoucí sleva na 120Kč.
Svoz bude nejspíš jezdit z Veselí nad Lužnicí pořípadě když se hezky poprosí a bude víc lidí tak si myslim že pan řidič bude ochoten zajet i jinam..a velice se omlouvám ale zapoměl jsem připsat tekkno-grind sebranku M.A.C. OF MAD takže se těště!Bude sekec mazec kakanec!

Pozor na alkohol děcka!

1. prosince 2007 v 16:33 | šídlaks |  Kaše
Tak tady je pár fotek lidí pod vlivem alkoholu...Nechtěl bych tak dopadnout!Fakt ne!Některý fotoz jsou opravdu brutal!TAdy pro Vás mám výběr tich nejhorších situací které Vás mohou v alkoholovém opojení potkat.Takže bacha na kamarády občas jsou taky svině...