Že by sme se konečně po letech dočkali?

28. listopadu 2007 v 22:37 | šídlaks |  Co nás překvapilo

Liška: Jako ministr legalizuju měkké drogy

Je pravděpodobné, že se zelený kandidát Ondřej Liška postaví do čela ministerstva školství. Mezi jeho priority na tomto postu by byla mimo jiné i legalizace měkkých drog, jako je například marihuana, uvedl Liška pro LN..
Držení marihuany by nemělo být trestný činem, zní už dlouhodobě z úst kandidáta Strany zelených na ministra školství Ondřeje Lišky. Pokud se opravdu postaví do čela resortu školství, bude se ve sněmovně zasazovat o legalizaci měkkých drog. S legalizací tvrdých nepočítá, jak zdůraznil pro LN. "Pokud zákony budou ze školáků a teenagerů činit lidi, kteří dennodenně stojí mimo zákon, tak se tito mohou snadno ocitnout na šikmé ploše," vysvětluje Liška.
Liška se o problematiku měkkých drog, především držení marihuany zajímá dlouhodobě a snaží se také o to, aby právě držení zelené rostlinky nebylo trestným činem, ale jen přestupkem. "Je třeba otevřít debatu a využít zkušenosti učitelů a rodičů, aby sami řekli, jaký je rozdíl mezi výsledky dosaženými prevencí a výsledky dosaženými perzekucí," prohlásil Liška.
Proti jeho záměru legalizovat měkké drogy se razantně staví lidovci. "S naší podporou nemůže počítat. Ale na druhou stranu je dobře, že zastává názor, který má už dlouhodobě. Jen doufám, že mu ho sněmovna neumožní realizovat," uvedl například místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Kasal (KDU-ČSL).
Naopak pro zmírnění represí vůči "kuřákům trávy" je kromě Lišky i ministr vnitra Ivan Langer (ODS). "S dekriminalizací nemám dlouhodobě problém. Z pohledu státu mi přijde neefektivní používat instrumenty trestního řízení na takovéto skutky," řekl Langer.... Zdroj:www.atlas.czŠídláks says:Blýská se na lepší časy?Nebo je to snad špatně?Podle mě to je dobře...A co vy na to?Já si myslím že pan Liška má pravdu s jeho citátem:"Pokud zákony budou ze školáků a teenagerů činit lidi, kteří dennodenně stojí mimo zákon, tak se tito mohou snadno ocitnout na šikmé ploše"a to byste snad chtěli?Kdo chce hulit hulit bude hulit a kdo nebude hulit tak nebude hulit...Diť je to na každym jak se rozhodne...Každej má svůj rozum a ubyde lidí co hulí jen pro to že je to zakázaný....Pár takovejch machrů co se s brkem producírujou po budějcích a machrujou s tim že hulí znam...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Patříte mezi konzumenty marihuany?

Ano
Ano

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama