Zajímavý pohled na teenagery...

21. listopadu 2007 v 16:00 | šídlaks |  Kaše
Na internetu najdeme spousty pohledů dospělých na teenagery. Některé z nich jsou vystupující proti teenagerům. Jak je to doopravdy? Jak se věci mají?
Najdeme tu něco málo blogů zaměřených proti teenagerům. Jeden z aktivních blogerů je i Gurzigost, který je v internetové komunitě velmi známý díky svým extrémistickým výkřikům. Pak tu máme jistou skupinu obyvatelstva (věkem povětšinou nad 60). Tyto skupiny shodně tvrdí, že teenageři, to je banda opilců, feťáků, úchylů, šoustalů a nepracujících.
Co se týče práce - teenageři mají jeden zásadní problém, a to je ten, že můžou jenom brigádničit. Což by ani tak nevadilo, ale je problém v tom, že to co si teenager vydělá, se započte do celkového příjmu rodiny. Tudíž když je rodina pouze na sociálce (a nemusí jít o příživníky systému, může jít také o bývalé invalidní důchodce kteří doplatili na změnu přidělování důchodů) tak to co si teenager vydělá, se okamžitě strhne z platu rodiny. Ve zkratce to zanmená, že tento systém si buduje teenagerskou práci načerno a nezaměstnance. Ono proč jít makat, když mi pak celý obolus peněz strhnou? Proč se věnovat leckdy složité a nevděčné práci, když z toho nakonec uvidím jenom velký kulový? Je přece mnohem lepší makat načerno, kde stát nic nekontroluje, nemá z toho příjmy a nikde se nic nestrhává! To, že stát strhne něco navíc, a tudíž celkový příjem rodiny bude o nějakou tu desetikorunu nižší, elegantně opominu.
Naštěstí se v tomto sektoru blýská na lepší časy, ale jak to v tomto státě bývá, každá věc má svůj háček. Myslím si, že limit 120.000 ročně by mohl být dostačující snad pro každého teenagera. V přepočtu to vychází na 10 tisíc měsíčně a to je plat, který se např. na severním konci Olomouckého kraje považuje za luxus. A pro ty co se rozčilují nad tím, že v mládí "nesežrali" tolik peněz jako dnešní mládež, tak si laskavě uvědomte, že v té době měla měna úplně jinou hodnotu(samozřejmě v korespondenci s nižšími platy než jsou dnes). Osmdesátá léta? Plat 800 Kčs a jídlo za pár kaček. Dnes? Platy v řádech od 6 tisíc do neomezeně, ale když se chcete někde solidně najíst, počítejte s útratou okolo stovky.
Dostáváme se pomalu k další skupině tohoto rozboru - sex. Jistě většina z vás zaregistrovala, že souložit se již může od 15 let a plánuje se snížení této hranice na 14 let. Takže je to legální… a jestli někdo chce nadávat, tak to nadávání je uplně stejné, jako kdyby jste nadávali bandě dělníků v hospodě, že popíjejí. Také to mají povolené…
V našich zákonech je uveden jeden paradox - sex se smí už od 15 let, ale nakupovat erotické/porno časopisy se smí až od 18 let. Takže můžeme to zažít, ale nesmíme to "číst" a ani "vidět". Je to podobný stav, jako smět jít na záchod ale nesmět si otevřit dvěře. Ale takové problémy mají všechny systémy - musí být v nich exaktně definováno co se smí, co se nesmí, od kdy můžem a další věci. Nejčastěji se to týká těch východoevropských - lid stále nevylezl ze svého "komunistického" myšlení. V západních zemích existují jisté morální mantinely, co se smí a co ne, kdežto u nás to musí být exaktně definováno.
Co se týče úchylek, dá se dneska tento pojem vůbec jasně definovat? Podle mně ne - aspoň ne v takových mantinelech jako na to myslí dnešní generace. Dříve se považovala homosexualita za úchylku, dnes ne. A když bychom zajeli do hloubky, zjisili bychom, že za úchylku můžeme považovat i každodenní roztírání másla na krajíc chleba.
Je kouření marihuany zakázané? Ne. Je zakázané její přechovávání/pěstování? Ano. Ačkoli se marihuana patří do lehkých drog, má důsledky na zdraví o něco menší než cigarety. Cigarety "valí" do plic všelijaké břečky a sajrajty - kdežto marihuana obšťasťnuje "borce" pouze THC a několika méně škodlivými vedlejšími produkty… Co je lepší? Umřít na rakovinu plic, velmi neůstojným a bolestivým způsobem, nebo umřít "vygumovaný"? Co se týče rozšíření tvrdých drog na našem úzení, není to zase až tak hrozné, jak nám do hlavy bulíkují média ve stylu "feťák a smilstvo na každém kroku". Mládež si přece jenom svého zbytkového zdraví cení a také nemá na takovéto výstřekly prachy. Tvrdý "fet" se všeobecně netoleruje, kdežto marihuana ano. Proč? Je prokázáno, že po pravidelném kouření klesá inteligenční kvocient. Tím pádem to znamená snížení inteligence mezi kouřící populací. Což se hodí do krámům rekjlamním společnostem a některým institucím - takto indisponovaní jedinci mají sníženou odolnost proti reklamám a dalším vlivům. Tudíž jsou snadno manipulovatelné. Co je snem každého marketingového manažera? Takovýto občan, který nebude klást odpor a půjde jako husička ve stádu, kde si hromadně "vykouření" jedinci nechají nabulíkovat cokoliv. Ještě že většinou teenageři kouří trávu jenom občas… a těch co kouří pravidelně je menšina.
zdroj:http://splat.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 carolayonymous carolayonymous | 26. března 2012 v 14:08 | Reagovat

seš borec!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama