Obrazy které změnily svět?!

7. listopadu 2007 v 17:37 |  Co nás překvapilo
VIetcongův partyzán-1968
Provokující,poučný,lidé by si měly brát ponaučení z minulých chyb.
Vietnamský národní policejní šéf zabíjí vězně říkalo se, že byl VietCongův kapitán
Lynčování mladých černochů-1930
Toto je slavný obraz, vyfocený v roce 1930, ukazující mladé černé lidi obviněné z napadnutí Kavkazské ženy a zabítí jejího přítele,černochy pověsilo 10,000 bělochů. vzaly si je násilím z okresní věznice.
Soweto Uprising 1976
Této fotografii se dostalo světové pozornosti: A zamrzlý moment včas ukázal třináctiletému Hectoru Petersonovi umírání potom, co byl postřelen policistou.
Hazel Bryant 1957

To byl čtvrtý školní rok a segregace byla zakázaná nejvyšším soudem. Věci nebyly dařící se, a nějaký Jižané obvinili celostátní tisk záležitostí zkroucení. Tento obraz, ať tak nebo onak, dalo nevyvratitelné svědectví, jak Elizabeth Eckford kráčí skrz kolejové sloučení bílých studentů, včetně Hazel Bryant (ústa nejvíc otevřená), na její cestě do školy.
Phan The Kim Phúc 1972
Kim Phuc (narozený 1963) byl předmětem slavné fotografie z vietnamské války.Filmové představení devitiletého chlapce běžící nahý potom, co byl hrozně spálen na zádech napalm útokem.
Kent State 1970
Zprávy že Richard Nixon posílal vojenské jednotky do Kambodžy způsobila řetěz protestů v amerických vysokých školách.Proti protestům byla povolána národní garda která začala střílet do studentů.fotografie ukazuje čtrnáctiletou Maria Anna Vecchio klečecí před jeffry millerer ktery byl zastřelen.
Tiananmen Square 1989
studentské protesty v roce 1989, k jejichž potlačení použila komunistická moc armádu s obrněnými transportéry. Náměstí Nebeského klidu je proto dnes v demokratickém světě chápáno do značné míry jako symbol a memento tohoto krveprolití, při němž tehdy zahynuly stovky mladých lidí.
Thích Quảng Đức1963
vietnamský buddhistický mnich který se obětoval 11 června 1963.Britský fotograf a novinář David Halbersta,z New York Times napsal:" vydím to znovu a znovu.Plameny vycházely z jeho těla; a jeho tělo pomalu vadlo a tvořilo vrásky, jeho hlava černala a pálila se. Ve vzduchu byla vůně hořícího lidského masa; lidské bytosti hoří překvapivě rychle. Za mnou já jsem mohl slyšet vzlykání Vietnamců kteří se nyní shromažďovaly. Já jsem šokovaný začal křičet, příliš zmatený k tomu,abych si nečeho jiného všiml nebo kladl otázky, byl jsem příliš zaražený dokonce myslet.... Jak hořel nepohl svalem, nepronesl jediný zvuk, jeho vnější klid byl v ostrém kontrastu s lidmi náříkajících kolem něho."
Portrét Winston Churchill 1941
Tato fotografie byla vzatá od Yousufa Karsh, kanadského fotografa, když Winston Churchill přijel do Ottawy. Portrét Churchilla přinesl Karshovi mezinárodní slávu. Tato fotografie je prohlášená že, je nejvíce reprodukovaným fotografickým portrétem v historii. Tato fotografie byla také na obálce časopisu LIFE.
Albert Einstein 1951
Albert Einstein je pravděpodobně jeden z nejpopulárnějších lidí všech dob. On je považovaný za génia protože on vytvořil teorii relativity, a tak, putovní Newtonovy zákony, ty byly základem všeho známého ve fyzice dokud nezačálo 20. století. Ale, jako osoba, on byl považovaný za příslušníka "generaci bez iluzí ", a tento obraz, vyfotografovaný v březnu 14, 1951 to prokazuje.
Nagasaki 1945
Toto je kino "atomového hřibu" ukazující enormní množství energie. První atomová bomba byla uvolněná 6 srpna 1945 v Hiroshimě (Japonsko) a zabila asi 80,000 lidi. V srpnu 9 byla další bomba uvolněna nad Nagasaki. Efekty druhé bomby byly ještě víc zničující - 150,000 lidi byli zabito nebo zraněno. Silný vítr, extrémně vysoká teplota a záření způsobilo enormní dlouhé termínové poškození.
Hiroshima, tři týdny po.. 1945

Američané - - a každý člověk - - slyšel o bombě která srovná vše se zemí..Ale co to znamená, že? Když letecké snímkování bylo zveřejněné, to otázka byla zodpovězená.
a zde je pohled z blízka
Mrtvý na pláži 1943
Fotografie pláže v papue nová guineia 20 září 1943 Když se lidé ptaly proč americký deník otiskl tuto fotografii deník odpověděl:Slova nejsou nikdy dostačující.
Buchenwald 1945
George Pattonovy vojenské jednotky osvobodili Buchenwald-koncentrační tábor. Čtyřicet- tří tisíce lidí tam bylo zavražděno. Patton byl tak pobouřený a svolal svoje lidi k tomu, aby pochodovali s německými civilisty skrz tábor tak aby mohli vidět jejima vlastníma očima jaký jejich národ působil utrpení.
Oběti války 1991
Široce publikovaná fotografie se stala ikonickým obrazem roku 1991 války Zálivu - válka v které byl mediální přístup omezen Pentagonem.
Historická fotografie vyfotografovaná 23.února 1945. Ta zobrazuje 5 američanů stavějících vlaku na vrcholu Mount Suribach během bitvy IWO JIMA v druhé světové válce.Fotografie byla extrémně populární, byla reprodukovana v tisících publikacích. Vyhrála Pulitzera cenu za fotografii ve stejném roku jako byla publikace, a nakonec začala byly považovana jako jeden z nejvýznamnějších a rozpoznatelných obrazů války, a možná nejvíce reprodukovaná fotografie všech dob.
Oběd na vrcholu Mrakodrapu (New York stavební dělníci Lunching na Crossbeam) je slavná fotografie vyfotografovaná Charlesem C. Ebbetsem během budování GE Buildingu v Rockefellerově Centeru v roce 1932.Fotografie zobrazuje 11 lidi na obědě sedící na nosníku stovek metrů vysoko nad ulicemi New Yorku.
Tady je vzácná fotografie zachycená stejným fotografem,ukazuje pracovníky spící na příčném trámu.
Pro mnoho lidí, tato fotografie Florencského fotografa Owensa Thompsona (32) představuje Velkou krizi. Zena na obrázku bojovala o přežítí s jejími dětmi chytáním ptáků a sbíráním plodů.Tato fotografie zaplavily deníky po celé florencii a změnila lidovou koncepci o imigrantech.
záchranáři červeného kříže zřejmě opětovně apelovali do vlády pro čerpadlo k tomu, aby snížilo hladinu vody a pro další pomoc k tomu, aby mohli uvolnit dívku.NAkonec to zachránci vzdaly a strávily zbývající čas tím že dívku utěšovaly a modlili se s ní.Dívka zemřela po 60 hodinách.....
Sup sleduje hladovějící dítě v jižním Súdánu,1.března 1993.
Fotografie ukazuje srdcelomnou scénu hladovějícího ditěte zhrouceného na zemi,bojující k tomu aby se dostalo do potravinového centra během hladomoru v sudánu roku 1993.Pronásledovaný hrůznými obrazy ze Súdánu, autor fotografie Carter spáchal sebevraždu v roce 1994 brzy po přijímání ocenění za tuto fotografii.
Biafra 1969

Když se Nigérie deklarovala na samostatnou v roce 1967 zablokovala jejich nerozvinutý venkov Biafru.Za tři roky Války zemřelo více než 1 milion lidí z hladu.Hlavně děti které postrádaly protein trpěly dětskou chorobou která způsobovala to že jejich bříšní svalstvo bylo vystouplé.Válečný fotograf don McCullin upozornil na tragédii. "já jsem byl zdevastovaný pohledem na 900 děti žijící v jednom táboře v naprosté špíně blízko smrti, "řekl. "já jsem ztratil veškerý zájem o fotografující vojáky v akci."
Tragédie v Oklahomě 1995

Hasič si sundal rukavice před přijímáním tohoto dítěte od policisty.Díte které držel v náruči bylo již mrtvé ale on ze soucitu sundal své rukavice které jsou drsné a špinavé tak jako by dítě bylo naživu..

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | 7. listopadu 2007 v 17:50 | Reagovat

O těch fotkách dělníků z mrakodrapu vím. Jsou super a dneska jsme o nich mluvili na angličtině. :-) Ty děti - z toho mi je divně ještě teď.

2 Wolf Wolf | 28. ledna 2008 v 12:23 | Reagovat

USA Marines-stavění vlajky 1945

Co se této fotografie týče, je to zinscenovaná situace. K focení došlo až jeden den po dobytí Iwo Jimy. Stejně jako stavění sovětské vlajky v dobytém Berlíně. Figura pro publicistiku...

3 zlulpv zlulpv | E-mail | Web | 29. května 2009 v 21:22 | Reagovat

6W7ivo  <a href="http://xtqvfcyrpzaj.com/">xtqvfcyrpzaj</a>, [url=http://nsxuofbdcmlk.com/]nsxuofbdcmlk[/url], [link=http://xqfcofbegwgm.com/]xqfcofbegwgm[/link], http://wvydxgugrxlb.com/

4 iawa iawa | 21. října 2009 v 17:46 | Reagovat

omg .... to kto prekladal tie popisy fotkam???
...inak niektore foto boli velmi silne :(

5 roman roman | 14. listopadu 2009 v 9:54 | Reagovat

Díky za tuto sbírku, vidět by ji měl každý člověk, pro výstrahu! Zvláště pak neonacisticky smýšlivý lidé aby nemohli tvrdit, že násilí neexistuje!!!!!!

6 adela adela | Web | 3. května 2011 v 7:35 | Reagovat

Hrůůza!! né tenhle blog, ale ty fotky :(

7 Marianna Marianna | E-mail | 21. října 2011 v 14:08 | Reagovat

Co se většiny fotek týče (dnes jsem byla v Praze na výstavě se stejným tématem), tak se zjistilo, že většina fotek se až po kritice a zveřejnění ukázala jako nepravá a zinscenovaná. Ale i tak to ukazuje, jak umí být lidé odporní a to je na tom všem jediná pravda.

8 credit loans credit loans | E-mail | Web | 1. července 2012 v 1:13 | Reagovat

This is known that cash can make people autonomous. But what to do when someone doesn't have cash? The one way is to try to get the home loans "goodfinance-blog.com" or just short term loan.

9 Tira Tira | 6. června 2015 v 11:09 | Reagovat

Obrazy na zeď na míru z Vašich fotek:

http://obrazy-foto.cz/obrazy-z-vasich-fotografii/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama